Relacje na żywo
 • wszystkie
 • MŚ 2022
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Warsaw CUP 2021. Turniej o Puchar Burmistrza Bielan

23 maja w zielonej i bardzo przyjaznej dla sportu stołecznej dzielnicy Bielany odbył się turniej karate kontaktowego o Puchar Burmistrza Bielan.

JK
Warsaw CUP 2021 Turniej o Puchar Burmistrza Bielan Materiały prasowe / Warsaw CUP 2021. Turniej o Puchar Burmistrza Bielan

W zawodach udział wzięło ponad 150 zawodników z 12 klubów: BKKK, IPPON, SEKAI, KKM – Morawica, Konecki KKK, HUSARZ, KUMITE Warszawa, MKS Radzymin, MKKK Ostrołęka, SHODAN Łódź, KKS Kumite Łódź, Kazoku Otwock.

Turniej przeprowadzono w kategoriach wiekowych od 8 do 17 roku życia.
 
Rozgrywki odbywają się od ponad 20 lat i cieszą się uznaniem wśród uczestników i sympatyków karate.
 
Najlepszym zawodnikiem Turnieju został Jan Sitnik z Bielańskiego Klubu Kyokushin Karate. Tytuł najlepszej zawodniczki przyznano Martynie Białeckiej z Koneckiego Klubu Karate Kyokushin. Pojedynki były szczególnie emocjonujące: najwięcej wzruszeń dawały walki najmłodszych.

Warto dodać, że na tym poziomie walki odbywają się w ograniczonym kontakcie dającym bezpieczeństwo uczestnikom. Gościem specjalnym turnieju był burmistrz Bielan Grzegorz Pietruczuk.
materiały partnera materiały partnera

"Sport na Bielanach ma bardzo silną pozycję. Działa tutaj wiele klubów z tradycjami, chociażby od prawie 30 lat Bielański Klub Kyokushin Karate organizator zawodów. Bardzo nas cieszy każdy medal i dobry wynik bielańskich sportowców. To wspaniali ludzie, bardzo zawzięci i charakterni. Wykonują tytaniczny wysiłek i bardzo ciężko, latami pracują na sukces" – powiedział Grzegorz Pietruczuk.

materiały partnera materiały partnera
Wyjątkowo dobre warunki dla sportu na Bielanach stworzyły możliwości rozwoju dla wielu klubów sportowych. Jednym z nich jest Bielański Klub Kyokushin Karate, który już w przyszłym roku będzie obchodził trzydziestolecie istnienia.

Na przestrzeni tych lat w klubie trenowało wiele tysięcy osób, a najlepsi zawodnicy stanowią ścisłą czołówkę światową, z czego zarząd Klubu pod kierownictwem Mariusza Mazura jest bardzo dumny.

"Naszym celem jest wsparcie w wychowaniu wrażliwych i zarazem silnych i odważnych ludzi, otwartych na świat. Ludzi potrafiących sprostać współczesnym wyzwaniom, stawiającym sobie realizację celów i zadań w oparciu o wartości szacunku do otoczenia i drugiego człowieka" – dodaje Mariusz Mazur.

materiały partnera materiały partnera

Jesteśmy przekonani, że taka postawa, jakiej przykładem był nieżyjący już twórca karate kontaktowego Masutasu Oyama, da nam siłę i energię do wprowadzania pozytywnych zmian, które będą również kontynuowane przez przyszłe pokolenia.

Polub Sporty Walki na Facebooku
Zgłoś błąd
Materiał Partnera
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×