Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Hamilton zadowolony z poprawek bolidu

Aktualny wicemistrz świata jest pod wielkim wrażeniem nowych części, które zostały zaprojektowane przez inżynierów McLarena i dostarczone do przetestowania na Silverstone.
Robert Chruściński
Robert Chruściński

Inżynierowie z McLaren Technology Centre przygotowali dla brytyjskiego kierowcy nowe podzespoły aerodynamiki łącznie z przednim skrzydłem, dzięki któremu Lewis Hamilton ma uzyskiwać jeszcze lepsze czasy.

- Dzisiejszy test był naprawdę udany. Zmiany, które dokonaliśmy w ostatnich tygodniach naprawdę poprawiły nasz bolid. Niestety nie miałem okazji, aby porównać wszystkie zmiany, więc nie wiem dokładnie ile zyskaliśmy, ale bolid idealnie się prowadzi na Silverstone i już nie mogę się doczekać wyścigu przed własną publicznością - powiedział szczęśliwy Hamilotn.

Na torze Silverstone podczas testów, które zakończyły się w miniony czwartek Lewis Hamilotn osiągnął najlepszy czas jednego okrążenia. Na obiekcie położonym na granicy hrabstw Northamptonshire i Buckinghamshire Brytyjczyka przyszło oglądać blisko 10 tysięcy fanów pomimo tego, iż Hamilton w ostatnich dwóch wyścigach wyraźnie zawiódł oczekiwania swoich pracodawców oraz kibiców.

- Kiedy jechałem rano na tor, nie mogłem uwierzyć własnym oczom, że aż tylu fanów przybyło na testy. To naprawdę wyjątkowe i niespotykane. Na pewno są to najbardziej wierni i oddani kibice na świecie. Dla moich fanów chciałem już z samego rana wyjechać na tor. Silverstone to bardzo szybkie miejsce i jazda po nim to naprawdę wyjątkowe uczucie. W porze lunchu byłem zdziwiony, że aż tylu ludzi czeka przed moim garażem - to było szalone! Niestety z każdym nie mogłem się przywitać, ale tak wielkie poparcie dla mojej osoby jest bardzo ważne dla mnie - uważa zawodnik McLarena.

McLaren Technology Centre mieści się w brytyjskim Woking, w hrabstwie Surrey. Jest to super tajna siedziba McLarena, do której wstęp miało zaledwie kilku dziennikarzy, w całej czteroletniej historii tego obiektu.

MTC zostało zaprojektowane przez Rona Dennisa. W kwaterze głównej McLarena pracuje się 24 godziny na dobę, przez siedem dni w tygodniu. W owym centrum zatrudnionych jest kilkaset osób, które wykonują swoją pracę w bardzo komfortowych, wręcz sterylnych warunkach.

W MTC mieści się ogromny tunel aerodynamiczny, który zużywa tyle energii, co całe Woking. W centrum McLarena budowane są bolidy, projektuje się wszystkie części, aż po zębatkę, nad którą może pracować kilka osób, testuje się samochody. Ponad pół roku zajmuje inżynierom stworzenie nowego przedniego skrzydła. To właśnie z MTC zostały w ostatniej chwili wysłane nowe części, które pomogą poprawić aerodynamikę pojazdu.

Oglądaj wyścigi Formuły 1 w WP Pilot

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
autosport.com / inf. własna

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×