WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Jan Mazoch kończy karierę?

W styczniu 2007 roku nie było wiadomo, czy Jan Mazoch odzyska pełnię sił i zdrowie. Na początku nikt nie myślał o powrocie do skoków, a o jego zdrowie i życie drżała nie tylko najbliższa rodzina i przyjaciele, ale także cała Polska i narciarski świat. Czech niezwykle szybko powrócił do skakania - 1 grudnia 2007 roku po raz pierwszy od upadku wziął udział w międzynarodowych zawodach. Czy nie za szybko?
Monika Szandała
Monika Szandała

Jan Mazoch, pomimo niepewnej sytuacji, dostał od rodzimego Związku Narciarskiego prezent - pewne miejsce w kadrze narodowej. Mimo to jego nazwisko nie pojawiło się w nominacji ani na zbliżające się zawody Letniej Grand Prix, ani nawet na zgrupowanie kadr A/B. Wtedy pojawiły się plotki o końcu kariery czeskiego zawodnika.

Na łamach kontrowersyjnego blogu tajemniczego "Skijumpera" Jan Baier - menedżer zawodnika, dementuje te pogłoski. - Idziemy według ustalonego planu, Honza Mazoch nie oddał jeszcze ostatniego skoku w zawodach. "Skijumper", który na swoim blogu wyprzedza oficjalne komunikaty Czeskiego Związku Narciarskiego, zarzuca Baierowi brak konkretnych informacji i utrzymuje, że Jan Mazoch podjął już ostateczną decyzję.

Oficjalne 22-latek po lipcowych startach w Pucharze Kontynentalnym zdecydował się odpocząć od skoków przez kilka tygodni i jako cel postawił sobie zaliczenie egzaminu dojrzałości. Nieoficjalne "Skijumper" twierdzi, że Mazoch pracuje już w fabryce Elektro Bartoš i zamierza skupić się na żonie i dziecku, a jego pożegnanie ma odbyć się w rodzinnej miejscowości Frenštát pod Radhoštěm podczas kontrolnych zawodów, które zostaną rozegrane na obiekcie K90 w niedzielę 17 sierpnia.

Nie pozostaje nam nic innego, jak poczekać na oficjalne stanowisko zawodnika w tej sprawie.

Oglądaj Letnie Grand Prix w Zakopanem na żywo w WP Pilot. Kliknij tutaj!

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
skijumper.bloguje.cz

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×