Kokpit Kibice

W poniedziałek losowanie grup eliminacji MŚ 2010

Rekordowa liczba 214 męskich i żeńskich reprezentacji będzie walczyć o prawo gry w mistrzostwach świata w 2010 r. Losowanie grup eliminacyjnych MŚ odbędzie się w poniedziałek w Turynie we Włoszech. Mistrzowskich tytułów będą bronić Brazylijczycy i Rosjanki.
Ag Sta
Ag Sta

Kwalifikacje odbywać się będą od grudnia 2008 r. do sierpnia 2009 r. Pierwsza faza dla Europy, Azji i strefy NORCECA zostanie rozegrana, zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet, w ciągu dwóch pierwszych tygodniu grudnia oraz w styczniu.

W drugiej i trzeciej fazie do kwalifikacji dołączą wyżej rozstawione zespoły. Druga runda kwalifikacji kobiet zostanie rozegrana w terminie 15 maja - 15 czerwca, kwalifikacji mężczyzn - 15-31 maja. Trzecia runda kwalifikacji kobiet zostanie rozegrana przed World Grand Prix, w terminie 19 czerwca - 19 lipca. Mężczyźni w kwalifikacjach MŚ powalczą już po zakończeniu Ligi Światowej, od 14 do 30 sierpnia.

Łącznie sześć turniejów pierwszej rundy, 12 turniejów drugiej rundy i 14 turniejów trzeciej rundy w przypadku kobiet i dziewięć turniejów pierwszej rundy, 12 - drugiej i 15 - trzeciej w przypadku mężczyzn wyłoni po 22 drużyny, które awansują do finałów MŚ 2010 (do tej grupy dołączą jeszcze gospodarze - Japonki i Włoszki i obrońcy tytułu - Rosjanki i Brazylijczycy).

W sumie w finałach MŚ kobiet wystąpi osiem drużyn europejskich, sześć ze strefy NORCECA, cztery z Azji, dwie z Ameryki Południowej i dwie z Afryki. W przypadku mężczyzn podział na kontynenty przedstawia się następująco: Europa (8), NORCECA (5), Azja (4), Afryka (3), Ameryka Południowa (2).

Polub Siatkówkę na Facebooku
Zgłoś błąd
FIVB/inf.własna

Komentarze (1):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×