Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Świetne kwalifikacje Toyoty

Niedzielny wyścig o Grand Prix Japonii będzie szczególny dla trzech ekip w stawce Formuły 1 - Hondy, Williamsa oraz Toyoty. Kwalifikacje pokazały, że zdecydowanie bliżej udanego występu w domowym wyścigu jest zespół Jarno Trulliego i Timo Glocka, którzy znakomicie zaprezentowali się w rywalizacji o ustawienie na starcie jutrzejszych zawodów. Włoch był siódmy, natomiast Niemiec - ósmy.
Mateusz Nikołajczuk
Mateusz Nikołajczuk

- Wykonaliśmy niezłą robotę przez okres trwania tego weekendu, przygotowując się do kwalifikacji i wyścigu - powiedział Jarno Trulli, który po pechowym występie w Singapurze, liczy na znacznie bardziej udane Grand Prix Japonii. - Byłem zmuszony do dokonania kilku poprawek w pierwszej części kwalifikacje, ale na szczęście otrzymałem właściwe ustawienia. To oznaczało że byłem w stanie odnaleźć prawidłowy balans i utrzymywać dobre tempo. Naszym celem będzie osiągnięcie mocnego rezultatu dla wszystkich naszych kibiców i musimy naprawdę mocno walczyć do końca - dodał doświadczony kierowca.

Już wyniki treningów zapowiadały, że Timo Glock na torze Fuji może być niezwykle mocny. Niemiec potwierdził to bardzo udanym występem w kwalifikacjach i do niedzielnego wyścigu wystartuje z czwartej linii, wraz ze swoim partnerem z zespołu. - Musimy być zadowoleni z tego, jak skończyły się dla nas dzisiejsze kwalifikacje. Poranny deszcz nam nie pomógł, ponieważ preferowaliśmy bardziej nagumowany tor. Pomijając małą przyczepność tym spowodowaną, Q1 przebiegł raczej bez problemów - zaznaczył 26-letni zawodnik.

- Następnie walczyliśmy o to, aby "wycisnąć" jak najwięcej przy miękkich oponach i bolidzie zatankowanym do pełna, w efekcie czego znaleźliśmy się nieco dalej, niż oczekiwaliśmy. Na torze znajduje się kilka okazji do wyprzedzania więc zobaczymy, co wydarzy się jutro. Wspaniale, iż mamy tutaj tak wielkie wsparcie kibiców - przyznał Niemiec.

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
toyota-f1.com

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×