Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Stal pojedzie na dwa obozy / Ławecki ciężko chory

Wbrew wcześniejszym sygnałom piłkarze Stalówki wyjadą w przerwie zimowej na dwa obozy. Wiele mówiło się, że wskutek nie najlepszej sytuacji finansowej Stal może trenować tylko na własnych obiektach.
Artur Długosz
Artur Długosz

Jeszcze pod koniec rundy jesiennej szkoleniowiec Stali, Władysław Łach nie wiedział, czy wyjedzie z zespołem na obóz: - Jeszcze nie zapłaciliśmy za poprzedni obóz w Gutowie Małym. Nie wiadomo, czy zimą pojedziemy gdzieś. Jak się jednak okazało Stal pojedzie nie na jeden, a na dwa zgrupowania. Pierwsze będzie na Słowacji, drugie ponownie w Gutowie Małym.

Zanim jednak piłkarze pojadą na zgrupowanie trenować będą na własnych obiektach. Przygotowania do rundy jesiennej zawodnicy ze Stalowej Woli rozpoczną 5 stycznia. Dzień później przeprowadzone zostaną badania wydolnościowe. Pierwszy mecz kontrolny gracze jedynego przedstawiciela Podkarpacia w pierwszej lidze rozegrają 24 stycznia, w dniu wyjazdu na obóz do słowackiego Brezna, w Krakowie z miejscowym Hutnikiem. Podczas zgrupowania na Słowacki Stal rozegra sparing z miejscowym rywalem. 31 stycznia Stal powróci do Stalowej Woli. W drodze powrotnej zagra mecz kontrolny z Cracovią w Krakowie.

Kolejne mecze kontrolne Stal rozegra tradycyjnie z Koroną, Siarką i KSZO. Pierwszy mecz zaplanowano na 7 lutego, a kolejne na 14 i 18 lutego. Tylko potyczkę z Siarką kibice będą mogli oglądać w Stalowej Woli. W dniach 18 do 24 lutego Stalówka wyjedzie do Gutowa Małego, gdzie rozegra sparingi z ŁKS-em Łódź 21 lutego i Pelikanem Łowicz 24 lutego. Po powrocie Stalowcy ponownie będą trenować u siebie. Przed rozpoczęciem sezonu Stal rozegra jeszcze dwa sparingi. Pierwszy 28 lutego w Łęcznej z miejscowy Górnikiem, drugi 7 marca ze Stalą w Rzeszowie. 14 marca piłkarze ze Stalowej Woli wznowią rozgrywki pojedynkiem z Motorem w Lublinie. Na to spotkanie czekają kibice z obu klubów.

Niestety są i też smutne wiadomość. Ciężko chory jest piłkarz Stali, Jakub Ławecki, u którego występuje podejrzenie białaczki. Rozpoczęto już zbiórkę krwi dla zawodnika, do której dołączyli kibice Stali. Niebawem poinformujemy o kolejnej akcji dla Jakuba Ławeckiego. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Polub Piłkę Nożną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (1):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×