WTA Indian Wells: kontuzja Bammer, Ivanovic w półfinale

Broniąca tytułu Ana Ivanovic bez walki awansowała do półfinału turnieju BNP Paribas Open rozgrywanego na kortach twardych w Indian Wells (z pulą nagród 4,5 mln dolarów). Sybille Bammer z powodu kontuzji lewego ramienia ćwierćfinałowy mecz z Serbką oddała walkowerem.

Bammer (nr 23) miała grać w ostatnim ćwierćfinale z Ivanovic (nr 5).

Ivanovic, siódma rakieta świata, w półfinale spotka się z rewelacyjną 17-latką Anastazją Pawluczenkową.

Rosjanka, która w drugiej rundzie wyeliminowała turniejową dwójkę Jelenę Jankovic, w ćwierćfinale pokonała Agnieszkę Radwańską (nr 7) 7:6 (10-8), 6:4. W pierwszej rundzie Anastazja ograła inną Polkę Martę Domachowską.

Pawluczenkowa w pierwszym secie meczu z Radwańską przegrywała 1:3, by wygrać cztery gemy z rzędu. Następnie Rosjanka przegrała dwa kolejne gemy, a 11. i 12. gem kończyły się przełamaniami. W całym secie obie tenisistki zaliczyły po cztery breaki.

W tie-breaku Agnieszka Radwańska nie wykorzystała dwóch piłek setowych, a Pawluczenkowa przy drugim setbolu popisała się wygrywającym bekhendem wzdłuż linii.

W drugim secie Pawluczenkowa dwukrotnie przełamała Radwańską i po jednej godzinie i 37 minutach nerwowego spotkania zapewniła sobie pierwszy w karierze awans do półfinału turnieju WTA.

W drugim półfinale rodaczka Pawluczenkowej Wiera Zwonariowa (nr 4) zagra z rewelacją pierwszych miesięcy sezonu 2009 Wiktorią Azarenką (nr 8). Białorusinka w poniedziałek zadebiutuje w czołowej 10, a opuści ją Agnieszka Radwańska.

Wyniki 1/4 finału singla:

Wiktoria Azarenka (Białoruś, 8) - Dinara Safina (Rosja, 1) 6:7 (4-7), 6:1, 6:3

Wiera Zwonariowa (Rosja, 4) - Caroline Wozniacki (Dania, 9) 6:4, 6:2

Ana Ivanovic (Serbia, 5) - Sybille Bammer (Austria, 23) walkower (kontuzja lewego ramienia)

Anastazja Pawluczenkowa (Rosja) - Agnieszka Radwańska (Polska, 7) 7:6 (10-8), 6:4