FA Cup: Amatorska drużyna zagra z Liverpoolem

Amatorski zespół Havant & W'ville pokonał w powtórzonym meczu III rundy FA Cup Swansea City i awansował do dalszej części rozgrywek, gdzie zagra z Liverpoolem. Do kolejnej rundy awansowały także inni gospodarze środowych meczów: Hereford, Newcastle United oraz Manchester City.

Bartosz Zimkowski

Niespodziewanie do dalszej części rozgrywek awansował zespół Havant & W'ville, który jest zaledwie amatorską drużyną. Pokonał on trzecioligową Swansea City 4:2 i w kolejnej rundzie zagra na Anfield Road z Liverpoolem. Piłkarzy tego zespołu czeka najprawdopodobniej przegrana, ale i tak już osiągnęli duży sukces - największy w historii klubu.

Tym razem najmniejszych problemów z wygraniem meczu nie miało Newcastle United. Sroki pierwsze spotkanie ze Stoke City zremisowały 0:0, ale teraz na St James Park rozprawili się z drugoligowcem aż 4:1, mimo iż od 29. minuty grały w osłabieniu po czerwonej kartce dla Emre. Jedną z bramek dla Newcastle zdobył powracający do wysokiej formy Michael Owen.

W ostatnim środowym meczu Manchester City wygrał skromnie z West Ham United 1:0. Oba zespoły wystąpiły w najmocniejszych składach, a w pierwszej połowie znakomitą okazję do zdobycia gola miał Dean Ashton, lecz reprezentant Anglii zmarnował ją. W drugiej połowie gol Elano z kilku metrów zapewnił The Citizens awans do IV rundy rozgrywek.

4:1 - Lawrence 89'

Manchester City - West Ham United 1:0 (0:0)
1:0 - Elano 73'

Oglądaj rozgrywki Pucharu Anglii na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)