Strzelectwo: Tomasz Bartnik w finale!

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / PAP/EPA/VASSIL DONEV / Tomasz Bartnik kwalifikacje zaliczy do udanych
PAP/EPA / PAP/EPA/VASSIL DONEV / Tomasz Bartnik kwalifikacje zaliczy do udanych

Do finału strzelectwa w konkurencji karabinu w trzech postawach 50 m mężczyzn awansował Tomasz Bartnik. Nasz reprezentant w eliminacjach zajął 6. miejsce. Maciej Kowalewicz uplasował się na 37. pozycji.

Od środowego poranka na strzelnicy w Paryżu toczyła się rywalizacja mężczyzn w konkurencji karabinu w trzech postawach 50 m mężczyzn. Polskę reprezentowało dwóch zawodników, gdzie duże nadzieje pokładaliśmy przede wszystkim w Tomaszu Bartniku. Mniejsze w Macieju Kowalewiczu.

Nasz doświadczony strzelec spełnił oczekiwania. W kwalifikacjach zajął 6. miejsce i wystąpi w czwartkowym finale. Bartnik został sklasyfikowany na 6. pozycji. Z kolei Kowalewicz był 37.

Eliminacje wygrał Chińczyk Yukun Liu, drugi był Norweg Jon-Hermann Hegg, a trzeci Ukrainiec Serhij Kulish.

Zawodnicy zakwalifikowani do finału (czołowa ósemka): 1. Yukun Liu (Chiny) 2. Jon-Hermann Hegg (Norwegia) 3. Serhij Kulish (Ukraina) 4. Lucas Kryzs (Francja) 5. Lazar Kovacević (Serbia) 6. Tomasz Bartnik (Polska) 7. Swapnil Kusale (Indie) 8. Jiri Privratsky (Czechy). (...) 37. Maciej Kowalewicz (Polska).

Źródło artykułu: WP SportoweFakty