Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Szachowy Dzień Dziecka z Arcymistrzem Janem-Krzysztofem Dudą

1 czerwca na platformie chess24.com dwadzieścioro początkujących szachistów sprawdzi swoje umiejętności z arcymistrzem Janem-Krzysztofem Dudą. Jak sobie poradzą w wydarzeniu, którego partnerem jest Lenovo? Będzie to można śledzić na SportoweFakty.pl.

MG
Arcymistrz Jan-Krzysztof Duda Materiały prasowe / Artur Kowalczyk / Arcymistrz Jan-Krzysztof Duda

Najlepszy polski szachista szykuje się właśnie do Turnieju Pretendentów, który wyłoni, kto w przyszłym roku zmierzy się w grze o tytuł mistrza świata z genialnym Norwegiem Magnusem Carlsenem. Dla popularyzacji szachów, dyscypliny rozwijającej u dzieci intelekt, kreatywność, analityczne myślenie i kreatywne sposoby rozwiązywania problemów nasz rodzimy arcymistrz zawsze znajdzie jednak czas.

Włącz się do gry i wciśnij PLAY aby zobaczyć rozgrywkę Arcymistrza

Dlatego 1 czerwca – w Międzynarodowy Dzień Dziecka – zmierzy się z młodymi szachistami w rozgrywce symultanicznej(równoczesnej) na 20 szachownicach.

Początek rozgrywek przewidziano na godz. 15:00, zakończenie odbędzie się 2,5 godz. później. Arcymistrz Duda i dzieci rywalizować będą w serwisie organizatora spotkania - chess24.com. O wszystkim na bieżąco opowiadać będzie profesjonalny komentator arcymistrz Mateusz Bartel – aktualny reprezentant kraju i pięciokrotny mistrz Polski, który uraczy widzów także mniej znanymi historiami ze świata szachów. Dla aktywnych uczestników wydarzenia przewidziano nagrody.

Arcymistrz Jan-Krzysztof Duda Arcymistrz Jan-Krzysztof Duda

Arcymistrz Jan-Krzysztof Duda potraktuje wydarzenie jako rozgrzewkę przed zaplanowanym na 16.06–5.07 Turniejem Pretendentów w Madrycie. To będzie najważniejsza impreza w dotychczasowej karierze naszego najlepszego szachisty, którego od zeszłego roku wspiera Lenovo. W Hiszpanii do zawodów przystąpi łącznie ośmiu zawodników. Stawką będzie 48 tys. euro dla zwycięzcy (pula wszystkich nagród to pół miliona euro) i możliwość zmierzenia się w 2023 r. z Magnusem Carlsenem.

Czy arcymistrz Duda jest dobrze przygotowany do Turnieju Pretendentów? Jaką strategię obierze w spotkaniu z młodymi szachistami i jak poradzi sobie z dwudziestoma rywalami na raz? Już 1 czerwca od godz. 15:00 włącz ulubioną przeglądarkę internetową, wejdź na chess24.com lub Sportowe Fakty i w radosnej atmosferze sportowej rywalizacji poznaj odpowiedzi na te pytania!

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Materiał Partnera
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×