KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Kacper Piorun liderem ósmego dnia podczas Festiwalu Najdorfa w Warszawie

Na rundę przed zakończeniem Festiwalu na prowadzenie wysunął Kacper Piorun, który zgromadził 6,5 pkt. Stało się tak dzięki wygranej z Aleksandrem Miśtą i remisom na pozostałych czołowych szachownicach.

Przemysław Zbróg
Przemysław Zbróg
Kacper Piorun, polski szachista Materiały prasowe / Na zdjęciu: Kacper Piorun, polski szachista

Kacper Piorun aktualny mistrz Polski w szachach ma pół punktu przewagi nad grupą pościgową składającą się z sześciu graczy. Na jej czele dzięki najlepszej wartościowości dodatkowej znajduje się Daniel Sadzikowski. Na dalszych pozycjach plasują się kolejno: Niemiec Daniel Fridman, Paweł Czarnota, Francuz Eduoard Romain, Bułgar Iwan Czeparinow oraz Hindus Deep Sengupta. Już tylko wymienieni wyżej zawodnicy mają szanse na końcowy triumf w XVII memoriale Mieczysława Najdorfa. Ostateczne roz strzygnięcia poznamy już w poniedziałek po południu, gdy zakończy ostatnia runda.

W turnieju B pierwsze miejsce okupuje aż 5 zawodników, co powoduje, że ostatnia runda zapowiada się niezwykle interesująco. Żaden z zawodników nie ma co kalkulować, gdyż tylko wygrana może zapewnić końcowy sukces. W najlepszej sytuacji jest Jakub Suliborski, który dzięki punktacji dodatkowej zajmuje pierwsze miejsce. Tuż za nim plasują się kolejno: Damian Śliwicki, Marius Beliauskas, Krzysztof Łukasiewicz oraz Stanisław Praczukowski.

W openie C w dalszym ciągu nikt nie znalazł sposobu na Jakuba Jaworskiego, który odniósł kolejne przekonywające zwycięstwo i z kompletem 8 punktów pewnie przewodzi stawce. Mimo tak świetnego wyniku nie może być jeszcze pewny ostatecznego triumfu w turnieju, gdyż punkt straty ma Jakub Tomsia. Obaj zawodnicy zmierzą się jutro ze sobą w partii na szczycie.

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Informacja prasowa
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×