Mamy medal w MŚ U19 w tenisie stołowym!

Duży sukces odnieśli nasi młodzi reprezentanci w grze zespołowej. Występując w roli faworytów, pewnie pokonali swoich rówieśników z Australii 3:0 i zameldowali się w półfinale Mistrzostw Świata U19, co gwarantuje im już co najmniej brązowy medal.

Konrad Buzak
Miłosz Redzimski Materiały prasowe / PZTS / Na zdjęciu: Miłosz Redzimski
Drużyna w składzie Maciej Kubik (19 lat), Miłosz Redzimski (16), Mateusz Zalewski (17) oraz rezerwowy Alan Kulczycki (16) zwyciężyła rywali z antypodów w trzech zaciętych pojedynkach.

Najwięcej problemów miał lider naszej kadry, będący na 92. miejscu w światowym rankingu seniorów ITTF Maciej Kubik. Jego rywal, Finn Luu (ranking 156) rozpoczął bardzo niepewnie. Miał też problemy z odbiorem serwisu naszego gracza, który szybko objął prowadzenie 7:2. Okazało się jednak, że Australijczyk potrafi świetnie atakować, szczególnie krótkie piłki i niespodziewanie to on wygrał pierwszego seta w grze na przewagi 12:10.

Do głosu doszła jednak rutyna Polaka. W kolejnych, mimo zaciętej walki umiejętnie zmieniał tempo gry i zwyciężył ostatecznie w setach 3:1.

W takim samym stosunku 3:1 zwyciężali swoje mecze Miłosz Redzimski (ranking 243) z Nicholasem Lum (ranking 43) oraz Mateusz Zalewski (ranking 446) z Hwan Bae (ranking 322).

Obaj, mimo niższego od rywali rankingu, dość pewnie kontrolowali przebieg spotkań. Ostatecznie jednak to wynik jest ważny, a ten był doskonały dla każdego Polaka.

Teraz przed naszymi tenisistami kolejny, dużo trudniejszy rywal - drużyna Tajwanu, która posiada niezależną od Państwa Środka (Chiny) reprezentację. W drugiej półfinałowej parze zmierzą się rodzimi Chińczycy z reprezentacją Francji.

Drabinka turnieju drużynowego: Drabinka drużynowa.

Warto dodać, że Maciej Kubik i Miłosz Redzimski byli także trzonem naszej kadry w drużynowych mistrzostwach seniorów, gdzie Polacy, będąc najmłodszą drużyną, dotarli do rundy TOP 16 (zajęli miejsce 9-16).

Wymieniona dwójka zagra też od wtorku w turnieju indywidualnym, do którego dostało się 32 zawodników.

Drabinka turnieju indywidualnego: Drabinka indywidualna.