Medalowe szanse Zuzanny Wielgos w Bratysławie

Materiały prasowe / PZTS / Na zdjęciu: Zuzanna Wielgos
Materiały prasowe / PZTS / Na zdjęciu: Zuzanna Wielgos

Po zdobyciu drużynowego mistrzostwa Polski, Zuzanna Wielgos pojechała do Bratysławy z nadzieję wywalczenia kompletu medali w młodzieżowych mistrzostwach Europy.

W tym artykule dowiesz się o:

PGE Fibrain AZS Politechnika Rzeszów, w składzie z 19-letnią Zuzanną Wielgos, odebrał tytuł faworyzowanemu KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg. Najmłodsza zawodniczka w składzie akademiczek pokonała po 3:2 indywidualną mistrzynię Polski Natalię Bajor i utytułowaną Portugalkę Fu Yu, złotą medalistkę igrzysk europejskich 2019, wicemistrzynię kontynentu 2016.

Prosto po podkarpackim finale Ekstraklasy, Zuzanna Wielgos udała się do Bratysławy na rozpoczynające się w środę ME do lat 21. Wystąpi w singlu, deblu z Anną Brzyską i mikście z Marcelem Błaszczykiem.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Co za wyczyn. I to w wieku 82 lat!

- Uważam, że w każdej konkurencji mam szansę na medal. W grach podwójnych stawałam już na podium ME w różnych grupach wiekowych i z Anią, i z Marcelem. Stać nas na złote krążki. Oczywiście jest dużo dobrych par i tym samym wielu chętnych na zajęcie miejsca na podium. Z kolei w singlu będąc w dobrej dyspozycji także jestem w stanie sięgnąć po medal – mówi Zuzanna Wielgos.

W MME wywalczyła złoto w mikście z Samuelem Kulczyckim w 2023 roku oraz brąz w deblu z Anną Brzyską w 2022.

W tegorocznej edycji mogą startować pingpongistki i pingpongiści urodzeni w 2004 roku i młodsi. To oznacza, że Zuzanna Wielgos będzie mogła rywalizować w kategorii młodzieżowej także w 2026 roku w portugalskim Gondomar.

Do turnieju w słowackiej stolicy zakwalifikowało się siedmioro biało-czerwonych: Zuzanna Wielgos, Anna Brzyska, Natalia Bogdanowicz, Karolina Hołda, Miłosz Redzimski, Mateusz Zalewski, Marcel Błaszczyk. 2-krotny z rzędu triumfator singla Miłosz Redzimski wycofał się z ME U-21, bowiem przygotowuje się do seniorskich mistrzostw świata w Dausze. Z kolei Karolina Hołda ma egzaminy maturalne, a jej miejsce zajęła rezerwowa Katarzyna Rajkowska.

W deblu i mikście zagrają: Wielgos/Brzyska, Bogdanowicz/Rajkowska, Błaszczyk/Zalewski oraz Błaszczyk/Wielgos, Zalewski/Brzyska, Chorwat Borna Petek/ Bogdanowicz, Estończyk Per Marten Lehtlaan/Rajkowska.

- W ostatnich latach nasi zawodnicy i zawodniczki bardzo skutecznie startowali w młodzieżowym czempionacie kontynentu. Miedzy innymi w singlu Miłosz Redzimski zdobył dwa tytuły, a przed nim triumfował też Samuel Kulczycki. W tamtym roku wicemistrzem został Maciej Kubik, do tego wspólnie z Miłoszem sięgnęli po złoto w deblu. Kulczycki i Kubik skończyli już 21 lat, z kolei Redzimski koncentruje się na karierze seniorskiej, a obecnie przebywa – wraz z Samuelem – na zgrupowaniu w Portugalii, poprzedzającym mistrzostwa świata – powiedział Tomasz Krzeszewski, dyrektor sportowy PZTS.

Biało-czerwoni nie należą do faworytów, ale w kilku konkurencjach powinni liczyć się w walce o medale.

- Wierzę, że w tych zawodach odkryjemy kolejny wielki talent polskiego tenisa stołowego. Zuzia Wielgos jest w wysokiej formie, co pokazała w półfinale i finale Ekstraklasy, a w deblu z Anią Brzyską zdobyły już kilka medali mistrzostw Europy. Liczę, że wszyscy z naszej sześcioosobowej kadry pokażą się z najlepszej strony i sprawią niespodzianki – dodał Tomasz Krzeszewski.

Skład reprezentacji Polski na młodzieżowe ME (7-11 maja):

singiel
Zuzanna Wielgos (rocznik 2005), Anna Brzyska (2005), Natalia Bogdanowicz (2007), Katarzyna Rajkowska (2009)
Mateusz Zalewski (2005), Marcel Błaszczyk (2007)

debel
Zuzanna Wielgos/Anna Brzyska, Natalia Bogdanowicz/Katarzyna Rajkowska, Marcel Błaszczyk/Mateusz Zalewski

mikst
Marcel Błaszczyk/Zuzanna Wielgos, Mateusz Zalewski/Anna Brzyska, Chorwat Borna Petek/Natalia Bogdanowicz, Estończyk Per Marten Lehtlaan/Katarzyna Rajkowska

Trenerzy: Tomasz Krzeszewski, Patryk Jendrzejewski, Alan Woś, Mateusz Czernik.

Komentarze (0)
Zgłoś nielegalne treści