LUKS Chełmno najlepszy w ostatnich mistrzostwach Polski

Materiały prasowe / LUKS Chełmno najlepszy w ostatnich mistrzostwach Polski
Materiały prasowe / LUKS Chełmno najlepszy w ostatnich mistrzostwach Polski

Aż 8 medali, w tym 4 złote, zdobyli tenisiści stołowi LUKS Chełmno (woj. kujawsko-pomorskie) w ostatnich w tym sezonie mistrzostwach Polski - Krajowego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w Brzegu Dolnym.

Na Dolnym Śląsku startowali medaliści mistrzostw kraju w pięciu kategoriach wiekowych (od żaków do młodzieżowców), a także m.in. zawodniczki przygotowujące się do lipcowych mistrzostw Europy juniorek w Ostrawie. To Katarzyna Rajkowska (Olimpijczyk Jeżewo) i Zofia Śliwka (Bogoria Grodzisk Mazowiecki), ale żadna z nich nie wywalczyła złota w MP KZ LZS. Najlepsza okazała się Wiktoria Przybytkowska (LUKS Chełmno), która wygrała 3:2 w półfinale z Zofią Śliwką i 3:2 w finale z Katarzyną Rajkowską.

Co ciekawe, półtora miesiąca temu w MP juniorek Wiktoria Przybytkowska została sklasyfikowana na miejscach 17-24., Zofia Śliwka zdobyła srebro, a Katarzyna Rajkowska brąz. Zwyciężyła Natalia Bogdanowicz.

ZOBACZ WIDEO: "Po raz drugi zakładam koronę". Była Miss Polski powraca w wielkim stylu

Z LUKS Chełmno na najwyższym stopniu podium w Brzegu Dolnym stanęły również: Agnieszka Piłat w kategorii młodzieżowej, Julia Rogulska w kadetkach i Greta Kowalik w młodziczkach. Finały bezpośrednie były dwa - Agnieszka Piłat pokonała Martę Drąg 3:0 i Greta Kowalik wygrała z Anelią Jabłońską 3:0. Oprócz nich, z grona podopiecznych trenerów Janusza Błażejewicza i Dariusza Koconia krążki wywalczyli: żak Kaspian Borek srebrny i kadetka Natasza Rudolf brązowy.

W niewielkim Chełmnie świetnie wygląda praca z pingpongową młodzieżą. W tegorocznych mistrzostwach Polski po srebro sięgnęły kadetki Julia Rogulska i Natasza Rudolf (drużynowo), a po brąz młodziczki Wiktoria Nowak, Anelia Jabłońska, Amelia Szczutkowska, Greta Kowalik (również drużynowo). W młodzieżowych MP Agnieszka Piłat i Marta Drąg uplasowały się na piątej pozycji w rywalizacji zespołowej. Indywidualnie piąta była młodziczka Anelia Jabłońska i kadetka Julia Rogulska.

W seniorskiej 1. lidze (zaplecze Ekstraklasa) Agro-Sieć LUKS Chełmno zajął 4. lokatę w grupie północnej. Podstawowy skład tworzą: Agnieszka Piłat, Marta Drąg, Wiktoria Przybytkowska, Malwina Słupska i Agnieszka Sitarska. Z kolei drugi zespół, składający się z kadetek i młodziczek (Julia Rogulska, Natasza Rudolf, Anelia Jabłońska, Wiktoria Nowak, Greta Kowalik), zakwalifikował się do barażów o 1. ligę, w których przegrał ze Stellą Niechan Gniezno 4:6 i 3:7.

W klasyfikacji MP Krajowego Zrzeszenia LZS LUKS Chełmno 66 punktów wyprzedził Bogorię Grodzisk Mazowiecki 54 pkt, Ostródziankę Ostróda 29,5 i MKS Czechowice-Dziedzice 28. Natomiast województwo kujawsko-pomorskie 74,5 pkt okazało się lepsze od mazowieckiego 61, warmińsko-mazurskiego 50, dolnośląskiego 48,5 i wielkopolskiego 48.

Oprócz tenisistek stołowych LUKS Chełmno, w hali im. Andrzeja Grubby w Brzegu Dolnym triumfowali: Hanna Kufel (Meble Anders Żywiec) i Tymoteusz Wieczorek (Polonia Śmigiel) w żakach, Miłosz Grocholski (Odra Głoska) w młodzikach, Jakub Dobosz w kadetach i Wojciech Szymczak w juniorach (obaj Bogoria Grodzisk Mazowiecki) oraz Kuba Kwapiś (Ostródzianka Ostróda) w młodzieżowcach. 16-letni Wojciech Szymczak ma już za sobą debiut w seniorskiej Lotto Superlidze w sezonie 2023/24.

Wyniki finałów i brązowi medaliści:

młodzieżowcy
Agnieszka Piłat - Marta Drąg (obie LUKS Chełmno) 3:0
Zuzanna Lewandowska (Stella Gniezno), Klaudia Kostyk (Helios Czempiń)

Kuba Kwapiś (Ostródzianka Ostróda) - Michał Wodniak (LZS Żywocice) 3:0
Szymon Sej (Żak Gierałtowiec), Adam Kaszuba (Wicher Lisiec Wielki)

juniorzy
Wiktoria Przybytkowska (LUKS Chełmno) - Katarzyna Rajkowska (Olimpijczyk Jeżewo) 3:2
Zofia Śliwka, Weronika Bobek (obie Bogoria Grodzisk Mazowiecki)

Wojciech Szymczak (Bogoria Grodzisk Mazowiecki) - Mateusz Gawlas (MKS Czechowice-Dziedzice) 3:2
Piotr Szary (MKS Czechowice-Dziedzice), Krzysztof Stąporek (Bogoria Grodzisk Mazowiecki)

kadeci
Julia Rogulska (LUKS Chełmno) - Gabriela Pułecka (Odra Głoska) 3:1
Natasza Rudolf (LUKS Chełmno), Lena Zawiślak (Omega Kleszczów)

Jakub Dobosz - Oliwier Odolczyk (obaj Bogoria Grodzisk Mazowiecki) 3:0
Tymon Kokot (Tajfun Ostrów Wielkopolski), Leon Krawczyk (MKS Czechowice-Dziedzice)

młodzicy
Greta Kowalik - Anelia Jabłońska (obie LUKS Chełmno) 3:0
Natalia Czarnecka (Dekorglass Działdowo), Adrianna Rydlewska (LUKS Barcin)

Miłosz Grocholski (Odra Głoska) - Fabian Szczepański (Dekorglass Działdowo) 3:1
Ignacy Sławiński (Bogoria Grodzisk Mazowiecki), Oliwier Woźniak (Lis Sierakowice)

żacy
Hanna Kufel (Meble Anders Żywiec) - Kamila Byrdziak (MKS Czechowice-Dziedzice) 3:1
Julia Sawczuk, Maria Licznerska (obie Ostródzianka Ostróda)

Tymoteusz Wieczorek (Polonia Śmigiel) - Kaspian Borek (LUKS Chełmno) 3:1
Alan Fabisiewicz (Spin Bożejowice), Igor Borowski (Polonia Śmigiel)

Komentarze (0)
Zgłoś nielegalne treści