LM: Olimpia-Unia z szansą na finał

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

W najbliższy piątek tenisiści stołowi rozegrają rewanże półfinałowych spotkań Ligi Mistrzów. W Grudziądzu Olimpia-Unia podejmie szwedzki zespół Eslovs Ai Bordtennis, natomiast w drugim półfinale zmierzą się AS Pontoise Cergy i TTC Fakel Gazprom.

Świetnie radzący sobie w Lidze Mistrzów zespół Olimpii-Unii Grudziądz staje przed historyczną szansą występu w finale rozgrywek. Po awansie z pierwszego miejsca z grupie B, przed UMMC Verkhnaya Pyshma i pokonaniu 6:3 w ćwierćfinałowym dwumeczu FC Saarbrucken Tischtennis, grudziądzanie trafili na Eslovs Ai Bordtennis. Pierwsze, wyjazdowe spotkanie zakończyło się zwycięstwem Olimpii-Unii 3:2. Taki wynik stawia mistrzów Polski w roli faworyta tej pary przed rewanżem i daje nadzieje na występ w finale Ligi Mistrzów.

W pierwszy spotkaniu w barwach mistrza Polski wystąpili Kaii Yoshida, Wang Yan i Yaroslav Zhmudenko, a rolę rezerwowego pełnił Patryk Zatówka. Zhmudenko przegrał swój pojedynek z Mattiasem Oversjo 0:3. Najpewniejszym punktem mistrza Wschodzący Białystok Superligi był Kaii Yoshida. Japończyk zwyciężył w obu rozegranych pojedynkach i zdobył dla Olimpii-Unii dwa punkty. Pokonał kolejno 3:2 Roberta Svenssona oraz 3:1 Xu Hui i w obu przypadkach wyrównywał stan rywalizacji. Wang Yang zdobył jeden punkt, pokonując 3:0 w decydującej partii Roberta Svenssona oraz zaliczył porażkę 0:3 na otwarcie spotkania. Lepszy okazał się Xu Hui.

Drugi półfinał to rywalizacja AS Pontoise Cergy z TTC Fakel Gazprom. Pierwsze spotkanie to zwycięstwo francuskiego zespołu 3:1. Naszpikowana gwiazdami rosyjska drużyna musiała uznać wyższość rywala i przed rewanżem staje przed poważnym wyzwaniem, jakim niewątpliwie jest odrobienie strat z Francji. Zaskoczeniem pierwszego meczu było przegranie obu pojedynków przez Dimitrija Ovtcharova. Powracający po kontuzji Niemiec potwierdził przypuszczenia o możliwym spadku formy związanym z urazem. Jednak dotarcie do półfinału zakończonego w ubiegłym tygodniu Qatar Open jest wyraźnym sygnałem, że po kontuzji nie ma już śladu, co prognozuje nie lada emocje w rewanżu.

Czy ASTS Olimpia-Unia Grudziądz awansuje do finału będzie można przekonać się już w piątek, o godzinie 18:00, w hali Olimpii, przy ulicy Piłsudskiego 14, w Grudziądzu. Spotkanie w Rosji również zostanie rozegrane w piątek, rozpoczęcie o godzinie 14:20.

1.04, 14:20 - TTC Fakel Gazprom - AS Pontoise Cergy 1.04, 18:00 - ASTS Olimpia-Unia Grudziądz - Eslovs Ai Bordtennis

Źródło artykułu: