WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

LOTTO Superliga: znamy wszystkich półfinalistów

Unia AZS AWFiS Gdańsk, Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki, Dekorglass Dziiałdowo i ZOOLeszcz Gwiazda Bydgoszcz awansowały do fazy play-off LOTTO Superligi. Największą niespodziankę sprawił zespół z Kujaw i Pomorza, dla którego to historyczny sukces.
Rafał Smoliński
Rafał Smoliński

Bydgoszczanie zapewnili sobie awans, dzięki zwycięstwu z Fibrain G2A AZS Politechniką Rzeszów 3:0. Z dobrej strony pokazał się wicemistrz Polski, Marek Badowski, który bez straty seta ograł jednego z najlepszych zawodników LOTTO Superligi - Vasily'ego Lakeeva.

Komplet wyników 21. kolejki:

Fibrain G2A AZS Politechnika Rzeszów - ZOOLeszcz Gwiazda Bydgoszcz 0:3
Vasily Lakeev - Marek Badowski 0:3 (8:11, 4:11, 10:12)
Rafał Stąpor - Harmeet Desai 0:3 (6:11, 6:11, 5:11)
Tomasz Lewandowski - Adam Pattantyus 0:3 (3:11, 4:11, 8:11)

Poltarex Pogoń Lębork - Unia AZS AWFiS Gdańsk 0:3
Adam Dosz - Patryk Zatówka 0:3 (9:11, 5:11, 14:16)
Daniel Bąk - Wang Yang 0:3 (8:11, 2:11, 8:11)
Sławomir Dosz - Mattias Oversjo 0:3 (3:11, 5:11, 7:11)

Dekorglass Działdowo - Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 2:3
Jiri Vrablik - Masaki Yoshida 3:2 (11:9, 11:6, 8:11, 7:11, 11:8)
Patryk Chojnowski - Panagiotis Gionis 3:1 (11:7, 11:6, 8:11, 11:8)
Wenliang Xu - Daniel Górak 1:3 (7:11, 7:11, 11:5, 8:11)
Jiri Vrablik - Panagiotis Gionis 0:2 (6:11, 7:11)
Patryk Chojnowski - Masaki Yoshida 0:2 (7:11, 9:11)

3S Polonia Bytom - Energa-Manekin Toruń 3:0
Robert Floras - Cazuo Matsumoto 3:0 (11:8, 11:5, 11:9)
Tomas Konecny - Konrad Kulpa 3:1 (5:11, 11:8, 11:4, 15:13)
Paweł Chmiel - Pavel Sirucek 3:0 (11:8, 11:4, 11:9)

Dojlidy Białystok - Palmiarnia Zielona Góra 3:2
Wang Zeng Yi - Marco Golla 3:0 (11:8, 11:6, 11:5)
Pavel Platonov - Kamil Nalepa 3:1 (11:7, 5:11, 11:7, 11:3)
Aliaksandr Khanin - Miroslav Horejsi 2:3 (11:6, 12:10, 6:11, 5:11, 7:11)
Przemysław Walaszek - Kamil Nalepa 1:2 (12:14, 12:10, 6:11)
Pavel Platonov - Marco Golla 2:0 (11:4, 11:8)

PKS Kolping FRAC Jarosław - Morliny Ostróda 3:2
Dmitrij Prokopcov - Robin Devos 3:0 (11:8, 11:7, 12:10)
Gustavo Tsuboi - Mikhail Paikov 3:0 (11:7, 11:8, 11:8)
Jakub Kosowski - Bartosz Such 1:3 (5:11, 11:6, 3:11, 8:11)
Dmitrij Prokopcov - Mikhail Paikov 1:2 (11:4, 3:11, 9:11)
Gustavo Tsuboi - Robin Devos 2:0 (11:9, 11:8)

ZOBACZ WIDEO: Kuriozalna bramka samobójcza - zobacz skrót meczu ACF Fiorentina - Lazio Rzym [ZDJĘCIA ELEVEN]

Ostatnia kolejka rundy zasadniczej zostanie rozegrana w poniedziałek, 15 maja. Wszystkie spotkania rozpoczną się o godz. 18:00.

Program 22. kolejki:
Fibrain G2A AZS Politechnika Rzeszów - Poltarex Pogoń Lębork
Dojlidy Białystok - ZOOLeszcz Gwiazda Bydgoszcz
Palmiarnia Zielona Góra - Morliny Ostróda
3S Polonia Bytom - PKS Kolping FRAC Jarosław
Energa-Manekin Toruń - Dekorglass Działdowo
Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki - Unia AZS AWFiS Gdańsk

Polecamy:
2018 PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland - KUP BILETY >>>

Czy Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki sięgnie po tytuł mistrza Polski?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.