KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Pingpongowe marzenia z PSE

Wystartował Program Pingpongowe Marzenia z PSE mający rozwijać talenty sportowe młodych tenisistów stołowych, będących nadzieją na przyszłe sukcesy Polski na arenie europejskiej i światowej.

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
Tenis stołowy Materiały prasowe / Tenis stołowy
- Pingpongowe Marzenia z PSE to unikatowy program szkoleniowy dla uczniów szkół podstawowych, realizowany w formie zajęć pozalekcyjnych, dający niespotykane dotychczas możliwości rozwoju młodym sportowcom - powiedział Jakub Otyś, koordynator projektu z ramienia Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

Do wzięcia udziału w Programie wytypowane zostało 70 klubów tenisa stołowego z całej Polski. Przy wyborze kierowano się takimi kryteriami jak: sukcesy sportowe klubów, liczba posiadanych przez klub, aktywnych licencji zawodniczych oraz liczba zdobytych punktów rankingowych w klasyfikacji ogólnopolskiej.

Program realizowany będzie w latach 2018-2020 i stanowi element "Narodowego Programu Rozwoju Tenisa Stołowego" realizowanego przez Polski Związek Tenisa Stołowego. Zadaniem programu jest umożliwienie bezpłatnego udziału dzieciom ze szkół podstawowych w zajęciach sportowo-rekreacyjnych ze szczególnym uwzględnieniem tenisa stołowego.

- Tenis stołowy jest też jednym z najbardziej popularnych i lubianych sportów w Polsce. Jest wiele powodów dla których warto rozwijać tenis stołowy w naszym kraju: jest to najlepszy sport dla mózgu wg D.G. Amen, najlepszy sport dla koordynacji ciała i umysłu wg P. Tsang, a także najlepszy sport do utrzymania zdrowia w dobrej kondycji na całe życie wg W. Wingera - pisze Jerzy Grycan autor "Narodowego Programu Rozwoju Tenisa Stołowego".

W ramach Projektu Pingpongowe Marzenia z PSE prowadzone jest finansowanie pracy trenerów tenisa stołowego, zakup sprzętu sportowego, podnoszenie kwalifikacji zawodowych trenerów pracujących z dziećmi, a także organizacja obozów sportowych dla najlepszych zawodników, biorących udział w programie.

Program prowadzony jest przy udziale Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz dzięki Partnerowi Programu, Polskim Sieciom Elektroenergetycznym S.A., operatorowi systemu przesyłowego energii elektrycznej w Polsce.

ZOBACZ WIDEO Liga Narodów poligonem doświadczalnym? Zaskakujące słowa Kamila Glika
Czy lubisz grać w tenisa stołowego?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa
Komentarze (1)
 • ZbigniewB Zgłoś komentarz
  Jest popularny . Grają dzieci , dorośli , emeryci. Tylko w SF jest o nim tak mało. Dlaczego na bieżąco nie ma wyników z ekstraklasy???? Dlaczego nie ma wywiadów z najlepszymi? Tyle jest
  Czytaj całość
  turniejów rozgrywanych w Polsce i o nich nic w SF
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×