Paula Kania-Choduń odbiła sobie porażkę w singlu

Na pierwszej rundzie eliminacji występ w singlu zakończyła Paula Kania-Choduń. Tenisistka ze Sosnowca celuje głównie w debel, gdzie w Maroko występuje z Tarą Moore. Polsko-brytyjski duet zaliczył w poniedziałek udaną inaugurację.

Jakub Fordon
Paula Kania-Choduń Materiały prasowe / LOTOS PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Paula Kania-Choduń
Do turnieju w Maroko przystąpiła zaledwie jedna Polka, Paula Kania-Choduń. W kwalifikacjach do turnieju singlowego odpadła już w pierwszej rundzie. Lepsza od niej okazała się Włoszka Cristiana Ferrando (6:1, 6:0).

Nie było w tym jednak wielkiego zaskoczenia, bowiem 29-latka ze Sosnowca skupia się głównie na deblu. Rywalizację w grze podwójnej rozpoczęła w poniedziałek w parze z Brytyjką Tarą Moore. Ich rywalkami były Francuzki - Kristina Mladenović i Clara Burel.

To właśnie tenisistki, które w rankingu WTA zajmują zdecydowanie wyższe miejsca (Mladenović - 110., Burel - 95.) lepiej rozpoczęły spotkanie, zdobywając przełamanie już na samym początku. Dwa pierwsze gemy wygrane przez Francuzki były jednak ich ostatnimi w tym secie. Kania-Choduń oraz Moore szybko odłamały rywalki i zaczęły grać jak z nut. Polsko-brytyjski duet zwyciężył ostatecznie pierwszego seta 6:2 i wyrósł na faworyta całego meczu.

Druga partia rozpoczęła się niemal identycznie, Francuzki szybko zdobyły przełamanie, ale po chwili je oddały. W połowie seta Mladenović i Burel ponownie objęły prowadzenie przy serwisie rywalek, ale momentalnie Polka i Brytyjka doprowadziły do remisu. Kania-Choduń oraz Moore podczas gema serwisowego przeciwniczek miały szansę zakończyć to spotkanie i nie zaprzepaściły swojej okazji.

Kania-Choduń wraz z Moore ostatecznie zwyciężyły 6:2, 6:4 w pierwszej rundzie deblowego turnieju w Rabacie. W ćwierćfinale ich rywalkami będą Rosjanka Jekaterina Jaszyna i Meksykanka Marcela Zacarias.

Grand Prix de SAR La Princesse Lalla Meryem, Rabat (Maroko)
WTA 250, kort ziemny, pula nagród 251 tys. dolarów
poniedziałek, 16 maja

I runda gry podwójnej:

Paula Kania-Choduń (Polska) / Tara Moore (Wielka Brytania) - Kristina Mladenović (Francja) / Clara Burel (Francja) 6:2, 6:4

Przeczytaj także:
Zmiana pozycji Huberta Hurkacza. Roszady w czołówce
Set do zera, potem walka. Czeski talent za mocny dla Polki w eliminacjach do Rolanda Garrosa

Czy Paula Kania-Choduń awansuje do półfinału?