Niespodzianki w Lyonie. Wysoko rozstawieni za burtą

Środowe mecze II rundy turnieju ATP 250 w Lyonie przyniosły niespodzianki. Odpadli rozstawiony z numerem drugim Pablo Carreno, który w dwóch setach przegrał z Federico Corią, i oznaczony "piątką" Karen Chaczanow.

Marcin Motyka
Pablo Carreno PAP/EPA / CHRISTIAN BRUNA / Na zdjęciu: Pablo Carreno
Najlepszym wynikiem Pablo Carreno w tegorocznym sezonie na mączce jest finał imprezy w Barcelonie. W poszukiwaniu kolejnych zwycięstw i punktów do rankingu tuż przed Rolandem Garrosem Hiszpan zdecydował się na udział w turnieju ATP w Lyonie. Nie był to jednak jego udany występ, bo z zawodami pożegnał się już po inauguracyjnym meczu. W środę, w II rundzie (w I rundzie miał wolny los) przegrał 5:7, 3:6 z Federico Corią.

Carreno więc rozczarował, a Coria ma powody do zadowolenia. Pokonując aktualnie 17. w rankingu ATP Hiszpana, 30-letni Argentyńczyk odniósł największe zwycięstwo w karierze. W ćwierćfinale tenisista z Rosario zmierzy się z Alexem Molcanem.

Molcan, nowy podopieczny Mariana Vajdy, byłego trenera Novaka Djokovicia, w środę także sprawił niespodziankę. Zaserwował pięć asów, wykorzystał trzy z piłek na przełamanie i pokonał 6:2, 7:6(4) rozstawionego z numerem piątym Karena Chaczanowa.

W pojedynku młodości z doświadczeniem 19-letni Holger Rune okazał się lepszy od Adriana Mannarino. Duńczyk ani razu nie stracił podania, sam uzyskał trzy breaki i wygrał z Francuzem 6:4, 6:3. - Wiedziałem, że on będzie grał agresywnie, więc musiałem być skoncentrowany i spychać go poza kort. Dobrze udało mi się to robić - powiedział, cytowany przez atptour.com.

Rune w 1/4 finału zagra z Michaelem Mmohem lub z Manuelem Guinardem. Mecz Amerykanina z Francuzem został przerwany z powodu zmierzchu przy stanie 5:5 w trzecim secie.

Open Parc Auvergne-Rhone-Alpes Lyon, Lyon (Francja)
ATP 250, kort ziemny, pula nagród 534,5 tys. euro
środa, 18 maja

II runda gry pojedynczej:

Federico Coria (Argentyna) - Pablo Carreno (Hiszpania, 2) 7:5, 6:3
Alex Molcan (Słowacja) - Karen Chaczanow (5) 6:2, 7:6(4)
Holger Rune (Dania) - Adrian Mannarino (Francja) 6:4, 6:3
Michael Mmoh (USA, LL) - Manuel Guinard (Francja, Q) 6:4, 4:6, 5:5 *do dokończenia