Puchar Davisa: Štěpánek i Berdych wprowadzają Czechów do finału

Tomáš Berdych i Radek Štěpánek wprowadzili Czechów do finału Pucharu Davisa. W piątek zdobyli po punkcie pokonując Ivo Karlovica i Marina Cilica po pięciosetowych bataliach, a w sobotniej grze deblowej wygrali z Cilicem i Lovro Zovko 6:1, 6:3, 6:4.

Chorwaci nie wykorzystali jedynych dwóch break pointów w drugim secie. Czesi z siedmiu okazji na przełamanie zamienili pięć. Pojedynek trwał dwie godziny i 16 minut.

Po piątkowych pięciosetowych bataliach Berdych i Štěpánek pokazali, że czują się na siłach, by już w sobotę zapewnić swojej drużynie awans do finału. Początkowo w grze podwójnej mieli wystąpić Lukas Dlouhy i Jan Hernych. U Chorwatów Roko Karanusica zastąpił Marin Cilic.

Na początku trzeciego seta doszło do przedziwnej sytuacji. W hali zgasło światło i gra została przerwana na 15 minut. Sporo śmiechu było, po tym jak jedna osoba skomentowała: - Gra przerwana z powodu ciemności.

Po wznowieniu gry obie pary utrzymywały swoje podania aż do siódmego gema. Wtedy to Czesi przełamali Chorwatów wykorzystując jedynego break pointa, jakiego mieli w tej partii. Wygrywając własne serwisy do końca zapewnili swojej drużynie trzeci i decydujący punkt.

Czesi po raz trzeci zagrają w finale Pucharu Davisa, a po raz pierwszy od 1980 roku, gdy jedyny raz zdobyli główne trofeum.