Kamil Majchrzak z wielkoszlemowym debiutem. Paryża jednak nie podbije

Kamil Majchrzak po niepowodzeniu w singlu przystąpił do rywalizacji w turnieju debla wielkoszlemowego Rolanda Garrosa 2022. W środę polski tenisista i partnerujący mu Nathaniel Lammons zwycięstwa jednak nie odnieśli.

Rafał Smoliński
Kamil Majchrzak Materiały prasowe / Lotos PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Kamil Majchrzak
W poniedziałek Kamil Majchrzak stoczył pięciosetowy bój z Amerykaninem Brandonem Nakashimą, ale nie znalazł sposobu na Amerykanina i odpadł już w I rundzie singla. W środę piotrkowianin po raz pierwszy w karierze zagrał w Wielkim Szlemie w turnieju debla. Polak i Nathaniel Lammons przegrali ostatecznie z duetem Aleksander Bublik i Thanasi Kokkinakis 5:7, 6:7(5).

Spotkanie było wyrównane. W pierwszej odsłonie Polak i Amerykanin mieli swoje szanse przy podaniu Kokkinakisa. Triumfator tegorocznego Australian Open (w parze z Nickiem Kyrgiosem) uratował jednak serwis w szóstym i dziesiątym gemie. Australijsko-kazachski debel obronił nawet dwie piłki setowe, zanim wyrównał na po 5. Teraz nastąpił atak przy podaniu piotrkowianina. Nasz reprezentant został przełamany, a rywale natychmiast zakończyli seta.

Drugą partię Bublik i Kokkinakis rozpoczęli od przełamania serwisu Lammonsa. Polak i Amerykanin ambitnie walczyli o odrobienie straty. Nie wykorzystali pięciu break pointów przy podaniu Kazacha i dopiero w 10. gemie udało się im przełamać serwis Australijczyka. Potem był tie break, w którym nasz tenisista i jego partner mieli swoje szanse. Od stanu 3-4 inicjatywa należała jednak do Bublika i Kokkinakisa. To oni wypracowali piłkę meczową i zmuszając Majchrzaka do błędu zakończyli spotkanie.

Po 90 minutach Bublik i Kokkinakis awansowali do II rundy gry podwójnej wielkoszlemowego Rolanda Garrosa 2022. Ich kolejnymi przeciwnikami będą oznaczeni 11. numerem Włosi Simone Bolelli i Fabio Fognini lub Węgier Marton Fucsovics i Amerykanin Frances Tiafoe.

Roland Garros, Paryż (Francja)
Wielki Szlem, kort ziemny, pula nagród 43,6 mln euro
środa, 25 maja

I runda gry podwójnej mężczyzn:

Aleksander Bublik (Kazachstan) / Thanasi Kokkinakis (Australia) - Nathaniel Lammons (USA) / Kamil Majchrzak (Polska) 7:5, 7:6(5)