Rumunka wkroczyła na trawę. Niesamowity bój Francuzki ze Szwajcarką

Simona Halep rozegrała pierwszy w tym roku mecz na trawie. Rumuńska tenisistka rozpoczęła występ w turnieju WTA 250 w Birmingham. Niesamowitym dreszczowcem było starcie Francuzki Caroline Garcii ze Szwajcarką Viktoriją Golubić.

Simona Halep Getty Images / Zac Goodwin/PA Images / Na zdjęciu: Simona Halep
Simona Halep (WTA 20) po raz drugi pojawiła się na starcie w Birmingham. W 2015 roku doszła do ćwierćfinału. W poniedziałek jej rywalką była Łesia Curenko (WTA 116). Rumunka wróciła z 1:3 w drugim secie i pokonała Ukrainkę 6:1, 6:4. W ciągu 78 minut mistrzyni Wimbledonu 2019 obroniła siedem z dziewięciu break pointów i wykorzystała pięć z siedmiu szans na przełamanie.

Caroline Garcia (WTA 74) zwyciężyła 6:7(4), 6:4, 7:6(6) Viktoriję Golubić (WTA 51) po batalii pełnej zwrotów akcji. W pierwszym secie Francuzka roztrwoniła prowadzenie 5:2 i sześć piłek setowych, z czego trzy przy 5:3 i 40-0. W drugiej partii było jedno przełamanie, które tenisistka z Lyonu uzyskała na 4:3. W decydującej odsłonie Garcia odrodziła się ze stanu 3:5. Spotkanie trwało dwie godziny i 48 minut.

Elena-Gabriela Ruse (WTA 55) zwyciężyła 7:6(6), 7:6(12) Qiang Wang (WTA 146) po dwóch godzinach i minucie. W tie breaku drugiego seta Rumunka obroniła trzy piłki setowe i wykorzystała piąty meczbol. W całym spotkaniu obie tenisistki uzyskały po pięć przełamań. Ruse zdobyła o sześć punktów więcej (89-83).

Lauren Davis (WTA 108) wygrała 7:6(2), 7:6(5) z Kają Juvan (WTA 60). Amerykanka w obu setach odrobiła stratę przełamania. W pierwszym podniosła się z 0:3, a w drugim wróciła z 2:4. Harriet Dart (WTA 106) w 69 minut rozbiła 6:2, 6:0 Camilę Osorio (WTA 61). Brytyjka zdobyła 64 ze 103 rozegranych punktów (62,1 proc.). Wykorzystała sześć z dziewięciu break pointów. W II rundzie zmierzy się z Halep.

Donna Vekić (WTA 92) pokonała 6:4, 6:4 Coco Vandeweghe (WTA WTA 122). Chorwatka zgarnęła 27 z 32 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Na przełamanie zamieniła trzy z sześciu szans. Aleksandra Krunić (WTA 103) wygrała 6:4, 7:6(6) z Petrą Martić (WTA 73). W pierwszym secie Serbka od 2:4 zdobyła cztery gemy z rzędu. W drugim prowadziła 3:0, ale Chorwatka odrobiła stratę przełamania. W tie breaku Krunić obroniła dwie piłki setowe przy 4-6.

Rothesay Classic Birmingham, Birmingham (Wielka Brytania)