WTA Seul: Ula Radwańska wyeliminowana przez Duszewinę

Urszula Radwańska (WTA 63) uległa 3:6, 1:6 rozstawionej z numerem siódmym Rosjance Wierze Duszewinie (WTA 50) we wtorkowym meczu pierwszej rundy turnieju WTA na korcie twardym w Seulu (pula nagród 220 tys. dol.).

Krzysztof Straszak

Pierwsze w karierze 18-letniej Radwańskiej spotkanie w otwartych mistrzostwach Korei stało na niskim poziomie. Przeciwniczki notorycznie traciły serwis, w ogóle nie potrafiąc wykorzystać atutu pierwszego podania. Ula rozpoczęła od breaka na 1:0, ale po zmniejszeniu strat przy 2:4 znów upuściła gema i jej rywalka serwowała na seta: to był drugi w pierwszej partii wygrany gem przez serwującą.

W secie drugim to krakowianka miała tym razem większe problemy z trafieniem w karo pierwszym podaniem, notując w tej statystyce ledwie 52-procentową skuteczność. Obyło się bez walki: Ula straciła trzykrotnie serwis, a Duszewina po prostu spełniła swoją powinność, w całym spotkaniu wygrywając 24 punkty więcej od młodszej Polki.

Okazało się, że Radwańska przyjechała do Korei tylko na jedno spotkanie. W grze podwójnej z "czwórką" rozstawione są Alicja Rosolska i Klaudia Jans, które w środę zmierzą się w pierwszej rundzie z Rumunką Soraną Cirsteą i Amerykanką Meghann Shaughnessy.