Sukcesy gospodarzy w Eastbourne. Wysoko rozstawieni za burtą

Reprezentanci gospodarzy Cameron Norrie i Jack Draper bez straty seta awansowali do ćwierćfinałów rozgrywanego na trawie turnieju ATP 250 w Eastbourne. Odpadli wysoko rozstawieni Diego Schwartzman i Jannik Sinner.

Marcin Motyka
Cameron Norrie Getty Images / Gareth Fuller/PA Images / Na zdjęciu: Cameron Norrie
Cameron Norrie jest największą nadzieją gospodarzy na sukces w turnieju ATP w Eastbourne. Najwyżej rozstawiony Brytyjczyk rywalizację rozpoczął od pewnego zwycięstwa. W II rundzie (w I rundzie miał wolny los) ani razu nie musiał bronić się przed przełamaniem i pokonał 6:4, 6:2 kwalifikanta, Brandona Nakashimę.

- Przed meczem czułem nerwy, bo w tym roku na trawie nie wygrałem jeszcze meczu. Cieszę się, że znalazłem to pierwsze zwycięstwo, bo Brandon jest świetnym graczem - mówił, cytowany przez atptpur.com, Norrie, który w ćwierćfinale zmierzy się z Maxime'em Cressym. Amerykanin wyeliminował innego Brytyjczyka, Daniela Evansa.

Miejscowi kibice w środę cieszyli się też z sukcesu Jacka Drapera. 20-letni Brytyjczyk wygrał 7:5, 7:6(3) z oznaczonym numerem czwartym Diego Schwartzmanem. - To było trudne wyzwanie, bo Diego jest walczakiem i tenisistą z czołówki - ocenił tenisista z Sutton.

Pokonując aktualnie 15. w rankingu ATP Schwartzmana, Draper odniósł drugie w karierze zwycięstwo nad rywalem z Top 15. W 1/4 finału reprezentant gospodarzy zagra z Pedro Martinezem lub z Ryanem Penistonem. Mecz Hiszpana z Brytyjczykiem został przerwany w trzecim secie z powodu zmierzchu.

Alex de Minaur pokonał 7:6(3), 6:2 Lorenzo Sonego i wykonał kolejny krok w kierunku obrony tytułu. Ćwierćfinałowym przeciwnikiem Australijczyka, turniejowej "szóstki", będzie Tommy Paul. Amerykanin sprawił niespodziankę i wyeliminował oznaczonego numerem drugim Jannika Sinnera.

Rozstawiony z numerem trzecim Taylor Fritz zaserwował 12 asów, ani razu nie dał się przełamać i wygrał 7:5, 6:3 z kwalifikantem Thiago Monteiro. Kolejnym rywalem Amerykanina będzie Aleksander Bublik, który w środę także ograł gracza z eliminacji, Johna Millmana.

Rothesay International, Eastbourne (Wielka Brytania)

Tommy Paul (USA) - Jannik Sinner (Włochy, 2) 6:3, 3:6, 6:3
Jack Draper (Wielka Brytania, WC) - Diego Schwartzman (Argentyna, 4) 7:5, 7:6(3)
Maxime Cressy (USA) - Daniel Evans (Wielka Brytania) 7:6(2), 6:4
Aleksander Bublik (Kazachstan) - John Millman (Australia, Q) 6:4, 6:2
Pedro Martinez (Hiszpania) - Ryan Peniston (Wielka Brytania, WC) 6:7(8), 6:3, 2:3 *do dokończenia