Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Wimbledon: Program i wyniki kobiet (drabinka)

Po raz pierwszy w historii pięć reprezentantek Polski wystąpi w głównej drabince zawodów Wielkiego Szlema. W Wimbledonie 2022 zagrają Magda Linette, Magdalena Fręch, Katarzyna Kawa, Maja Chwalińska i najwyżej rozstawiona Iga Świątek.

Rafał Smoliński
Rafał Smoliński
Iga Świątek WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Na zdjęciu: Iga Świątek

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)
Wielki Szlem, kort trawiasty, pula nagród 40,3 mln funtów

finał:

sobota, 9 lipca

Jelena Rybakina (Kazachstan, 17) - Ons Jabeur (Tunezja, 3) 3:6, 6:2, 6:2

półfinał:

czwartek, 7 lipca

Jelena Rybakina (Kazachstan, 17) - Simona Halep (Rumunia, 16) 6:3, 6:3
Ons Jabeur (Tunezja, 3) - Tatjana Maria (Niemcy) 6:2, 3:6, 6:1

ćwierćfinał:

środa, 6 lipca

Jelena Rybakina (Kazachstan, 17) - Ajla Tomljanović (Australia) 4:6, 6:2, 6:3
Simona Halep (Rumunia, 16) - Amanda Anisimova (USA, 20) 6:2, 6:4

wtorek, 5 lipca

Ons Jabeur (Tunezja, 3) - Marie Bouzkova (Czechy) 3:6, 6:1, 6:1
Tatjana Maria (Niemcy) - Jule Niemeier (Niemcy) 4:6, 6:2, 7:5

IV runda (1/8 finału):

poniedziałek, 4 lipca

Ajla Tomljanović (Australia) - Alize Cornet (Francja) 4:6, 6:4, 6:3
Jelena Rybakina (Kazachstan, 17) - Petra Martić (Chorwacja) 7:5, 6:3
Simona Halep (Rumunia, 16) - Paula Badosa (Hiszpania, 4) 6:1, 6:2
Amanda Anisimova (USA, 20) - Harmony Tan (Francja) 6:2, 6:3

niedziela, 3 lipca

Marie Bouzkova (Czechy) - Caroline Garcia (Francja) 7:5, 6:2
Ons Jabeur (Tunezja, 3) - Elise Mertens (Belgia, 24) 7:6(9), 6:4
Tatjana Maria (Niemcy) - Jelena Ostapenko (Łotwa, 12) 5:7, 7:5, 7:5
Jule Niemeier (Niemcy) - Heather Watson (Wielka Brytania) 6:2, 6:4

III runda (1/16 finału):

sobota, 2 lipca

Alize Cornet (Francja) - Iga Świątek (Polska, 1) 6:4, 6:2
Ajla Tomljanović (Australia) - Barbora Krejcikova (Czechy, 13) 2:6, 6:4, 6:3
Jelena Rybakina (Kazachstan, 17) - Qinwen Zheng (Chiny) 7:6(4), 7:5
Petra Martić (Chorwacja) - Jessica Pegula (USA, 8) 6:2, 7:6(5)
Paula Badosa (Hiszpania, 4) - Petra Kvitova (Czechy, 25) 7:5, 7:6(4)
Simona Halep (Rumunia, 16) - Magdalena Fręch (Polska) 6:4, 6:1
Amanda Anisimova (USA, 20) - Coco Gauff (USA, 11) 6:7(4), 6:2, 6:1
Harmony Tan (Francja) - Katie Boulter (Wielka Brytania, WC) 6:1, 6:1

piątek, 1 lipca

Marie Bouzkova (Czechy) - Alison Riske (USA, 28) 6:2, 6:3
Caroline Garcia (Francja) - Shuai Zhang (Chiny, 33) 7:6(3), 7:6(5)
Elise Mertens (Belgia, 24) - Andżelika Kerber (Niemcy, 15) 6:4, 7:5
Ons Jabeur (Tunezja, 3) - Diane Parry (Francja) 6:2, 6:3
Tatjana Maria (Niemcy) - Maria Sakkari (Grecja, 5) 6:3, 7:5
Jelena Ostapenko (Łotwa, 12) - Irina-Camelia Begu (Rumunia) 3:6, 6:1, 6:1
Heather Watson (Wielka Brytania) - Kaja Juvan (Słowenia) 7:6(6), 6:2
Jule Niemeier (Niemcy) - Łesia Curenko (Ukraina) 6:4, 3:6, 6:3

II runda (1/32 finału):

czwartek, 30 czerwca

Iga Świątek (Polska, 1) - Lesley Pattinama Kerkhove (Holandia, LL) 6:4, 4:6, 6:3
Alize Cornet (Francja) - Claire Liu (USA) 6:3, 6:3
Ajla Tomljanović (Australia) - Catherine Harrison (USA, Q) 6:2, 6:2
Barbora Krejcikova (Czechy, 13) - Viktorija Golubić (Szwajcaria) 6:3, 6:4
Qinwen Zheng (Chiny) - Greet Minnen (Belgia) 6:4, 6:1
Jelena Rybakina (Kazachstan, 17) - Bianca Andreescu (Kanada) 6:4, 7:6(5)
Petra Martić (Chorwacja) - Kristina Kucova (Słowacja) 7:6(4), 6:3
Jessica Pegula (USA, 8) - Harriet Dart (Wielka Brytania) 4:6, 6:3, 6:1
Paula Badosa (Hiszpania, 4) - Irina Bara (Rumunia) 6:3, 6:2
Petra Kvitova (Czechy, 25) - Ana Bogdan (Rumunia) 6:1, 7:6(5)
Magdalena Fręch (Polska) - Anna Karolina Schmiedlova (Słowacja) 6:4, 6:4
Simona Halep (Rumunia, 16) - Kirsten Flipkens (Belgia) 7:5, 6:4
Coco Gauff (USA, 11) - Mihaela Buzarnescu (Rumunia) 6:2, 6:3
Amanda Anisimova (USA, 20) - Lauren Davis (USA) 2:6, 6:3, 6:4
Harmony Tan (Francja) - Sara Sorribes (Hiszpania, 32) 6:3, 6:4
Katie Boulter (Wielka Brytania, WC) - Karolina Pliskova (Czechy, 6) 3:6, 7:6(4), 6:4
Elise Mertens (Belgia, 24) - Panna Udvardy (Węgry) 3:6, 7:6(5), 7:5
Heather Watson (Wielka Brytania) - Qiang Wang (Chiny) 7:5, 6:4

środa, 29 czerwca

Marie Bouzkova (Czechy) - Ann Li (USA) 6:0, 6:3
Alison Riske (USA, 28) - Maja Chwalińska (Polska, Q) 3:6, 6:1, 6:0
Shuai Zhang (Chiny, 33) - Marta Kostiuk (Ukraina) 7:6(6), 6:2
Caroline Garcia (Francja) - Emma Raducanu (Wielka Brytania, 10) 6:3, 6:3
Andżelika Kerber (Niemcy, 15) - Magda Linette (Polska) 6:3, 6:3
Diane Parry (Francja) - Mai Hontama (Japonia, Q) 6:3, 6:2
Ons Jabeur (Tunezja, 3) - Katarzyna Kawa (Polska, Q) 6:4, 6:0
Maria Sakkari (Grecja, 5) - Wiktoria Tomowa (Bułgaria) 6:4, 6:3
Tatjana Maria (Niemcy) - Sorana Cirstea (Rumunia, 26) 6:3, 1:6, 7:5
Irina-Camelia Begu (Rumunia) - Elisabetta Cocciaretto (Włochy) 6:4, 6:4
Jelena Ostapenko (Łotwa, 12) - Yanina Wickmayer (Belgia, Q) 6:2, 6:2
Kaja Juvan (Słowenia) - Dalma Galfi (Węgry) 7:5, 6:3
Łesia Curenko (Ukraina) - Anhelina Kalinina (Ukraina, 29) 3:6, 6:3, 6:4
Jule Niemeier (Niemcy) - Anett Kontaveit (Estonia, 2) 6:4, 6:0

I runda:

środa, 29 czerwca

Greet Minnen (Belgia) - Garbine Muguruza (Hiszpania, 9) 6:4, 6:0
Harriet Dart (Wielka Brytania) - Rebeka Masarova (Hiszpania) 6:1, 6:4
Jessica Pegula (USA, 8) - Donna Vekić (Chorwacja) 6:3, 7:6(2)
Karolina Pliskova (Czechy, 6) - Tereza Martincova (Czechy) 7:6(1), 7:5

wtorek, 28 czerwca

Iga Świątek (Polska, 1) - Jana Fett (Chorwacja, Q) 6:0, 6:3
Lesley Pattinama Kerkhove (Holandia, LL) - Sonay Kartal (Wielka Brytania, WC) 6:4, 3:6, 6:1
Claire Liu (USA) - Nuria Parrizas-Diaz (Hiszpania) 7:5, 6:3
Alize Cornet (Francja) - Julia Putincewa (Kazachstan, 27) 6:3, 7:6(5)
Ajla Tomljanović (Australia) - Jil Teichmann (Szwajcaria, 18) 6:2, 6:3
Catherine Harrison (USA, Q) - Arantxa Rus (Holandia) 6:1, 6:4
Viktorija Golubić (Szwajcaria) - Andrea Petković (Niemcy) 6:4, 6:3
Barbora Krejcikova (Czechy, 13) - Maryna Zaniewska (Belgia) 7:6(4), 6:3
Qinwen Zheng (Chiny) - Sloane Stephens (USA) 7:6(1), 7:5
Bianca Andreescu (Kanada) - Emina Bektas (USA, Q) 6:1, 6:3
Jelena Rybakina (Kazachstan, 17) - Coco Vandeweghe (USA, LL) 7:6(2), 7:5
Petra Martić (Chorwacja) - Shelby Rogers (USA, 30) 6:2, 7:6(5)
Kristina Kucova (Słowacja) - Laura Pigossi (Brazylia) 7:5, 6:0

Paula Badosa (Hiszpania, 4) - Louisa Chirico (USA, Q) 6:2, 6:1
Irina Bara (Rumunia) - Chloe Paquet (Francja) 6:2, 6:4
Ana Bogdan (Rumunia) - Dajana Jastremska (Ukraina) 6:2, 6:2
Petra Kvitova (Czechy, 25) - Jasmine Paolini (Włochy) 2:6, 6:4, 6:2
Magdalena Fręch (Polska) - Camila Giorgi (Włochy, 21) 7:6(4), 6:1
Anna Karolina Schmiedlova (Słowacja) - Rebecca Peterson (Szwecja) 7:5, 0:6, 6:3
Kirsten Flipkens (Belgia) - Jaimee Fourlis (Australia, Q) 7:5, 6:2
Simona Halep (Rumunia, 16) - Karolina Muchova (Czechy) 6:3, 6:2
Coco Gauff (USA, 11) - Elena-Gabriela Ruse (Rumunia) 2:6, 6:3, 7:5
Mihaela Buzarnescu (Rumunia) - Nastasja Schunk (Niemcy, Q) 6:4, 6:2
Lauren Davis (USA) - Madison Brengle (USA) 6:2, 7:5
Amanda Anisimova (USA, 20) - Yue Yuan (Chiny, LL) 6:3, 6:4
Sara Sorribes (Hiszpania, 32) - Christina McHale (USA, Q) 6:2, 6:1
Harmony Tan (Francja) - Serena Williams (USA, WC) 7:5, 1:6, 7:6(7)
Katie Boulter (Wielka Brytania, WC) - Clara Burel (Francja) 7:5, 6:3

Shuai Zhang (Chiny, 33) - Misaki Doi (Japonia) 6:4, 6:0
Marta Kostiuk (Ukraina) - Katie Swan (Wielka Brytania, WC) 4:6, 6:4, 6:4
Maria Sakkari (Grecja, 5) - Zoe Hives (Australia, Q) 6:1, 6:4
Wiktoria Tomowa (Bułgaria) - Daria Saville (Australia, WC) 7:5, 3:6, 7:5
Tatjana Maria (Niemcy) - Astra Sharma (Australia, Q) 4:6, 6:3, 6:4
Yanina Wickmayer (Belgia, Q) - Lin Zhu (Chiny) 6:4, 6:2
Jelena Ostapenko (Łotwa, 12) - Oceane Dodin (Francja) 6:4, 6:4
Qiang Wang (Chiny) - Belinda Bencić (Szwajcaria, 14) 6:4, 5:7, 6:2
Heather Watson (Wielka Brytania) - Tamara Korpatsch (Niemcy) 6:7(7), 7:5, 6:2

poniedziałek, 27 czerwca

Marie Bouzkova (Czechy) - Danielle Collins (USA, 7) 5:7, 6:4, 6:4
Ann Li (USA) - Lucia Bronzetti (Włochy) 6:1, 6:4
Maja Chwalińska (Polska, Q) - Katerina Siniakova (Czechy) 6:0, 7:5
Alison Riske (USA, 28) - Ylena In-Albon (Szwajcaria) 6:2, 6:4
Caroline Garcia (Francja) - Yuriko Miyazaki (Wielka Brytania, WC) 4:6, 6:1, 7:6(4)
Emma Raducanu (Wielka Brytania, 10) - Alison van Uytvanck (Belgia) 6:4, 6:4
Andżelika Kerber (Niemcy, 15) - Kristina Mladenović (Francja) 6:0, 7:5
Magda Linette (Polska) - Fernanda Contreras Gomez (Meksyk, Q) 6:1, 6:4
Panna Udvardy (Węgry) - Tamara Zidansek (Słowenia) 6:4, 7:6(1)
Elise Mertens (Belgia, 24) - Camila Osorio (Kolumbia) 1:6, 6:2, 4:2 i krecz
Diane Parry (Francja) - Kaia Kanepi (Estonia, 31) 6:4, 6:4
Mai Hontama (Japonia, Q) - Clara Tauson (Dania) 4:1 i krecz
Katarzyna Kawa (Polska, Q) - Rebecca Marino (Kanada) 6:4, 3:6, 7:5
Ons Jabeur (Tunezja, 3) - Mirjam Björklund (Szwecja, Q) 6:1, 6:3

Sorana Cirstea (Rumunia, 26) - Aleksandra Krunić (Serbia) 7:6(5), 7:6(1)
Elisabetta Cocciaretto (Włochy) - Martina Trevisan (Włochy, 22) 6:2, 6:0
Irina-Camelia Begu (Rumunia) - Jekaterina Gorgodze (Gruzja) 6:4, 6:1
Dalma Galfi (Węgry) - Maddison Inglis (Australia, Q) 5:7, 6:3, 6:4
Kaja Juvan (Słowenia) - Beatriz Haddad Maia (Brazylia, 23) 6:4, 4:6, 6:2
Anhelina Kalinina (Ukraina, 29) - Anna Bondar (Węgry) 4:6, 6:2, 6:4
Łesia Curenko (Ukraina) - Jodie Burrage (Wielka Brytania, WC) 6:2, 6:3
Jule Niemeier (Niemcy) - Xiyu Wang (Chiny) 6:1, 6:4
Anett Kontaveit (Estonia, 2) - Bernarda Pera (USA) 7:5, 6:1

Czytaj także:
Iga Świątek poznała rywalkę w Wimbledonie. Wiemy, z kim zagrają Polki
Hubert Hurkacz poznał drabinkę Wimbledonu. Polak rywalem Novaka Djokovicia?

ZOBACZ WIDEO: Pudzianowski pokazał swoje czerwone Porsche. Uśmiejesz się do łez


Pomóż nam ulepszyć WP SportoweFakty. Odpowiedz na dwa krótkie pytania. 
Czy Iga Świątek osiągnie finał Wimbledonu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Tenis na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (1)
  • jk323 Zgłoś komentarz
    Zaraz Polsce zostanie tylko Iga w Wimbledonie -co nie jest niespodzianką, jak nie jest niespodzianką -'cieniastość" Hurkacza....
    Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
    ×