Decydowały detale w meczu Katarzyny Piter

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / LOTOS PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Katarzyna Piter
Materiały prasowe / LOTOS PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Katarzyna Piter

Mało brakowało do zamknięcia meczu Katarzynie Piter i Oksanie Kałasznikowej. Nie wykorzystały jednak swoich szans i w pierwszej rundzie Wimbledonu przegrały po blisko trzech godzinach walki z Marią Bouzkovą i Terezą Mihalikovą.

Katarzyna Piter i Oksana Kałasznikowa grały wspólnie oficjalne mecze ponad pół dekady temu. W Rolandzie Garrosie i Norymberdze przechodziły po jednej rundzie. W Guangzhou w 2015 roku odpadły po pierwszym spotkaniu z Klaudią Jans-Ignacik i Anastasią Rodionową. 31-letnie Piter i Kałasznikowa postanowiły reaktywować debel z nadzieją na lepsze wyniki.

Przeciwniczkami Polki i Gruzinki był słowiański duet Marie Bouzkova i Tereza Mihalikova. Wspólne doświadczenia Czeszki oraz Słowaczki również nie są duże. Młodsza o rok Bouzkova jest na 66. miejscu w rankingu WTA, a Mihalikova na 686. miejscu. W Wimbledonie były rozstawione z numerem "16".

Pierwsze trzy break pointy miały Bouzkova i Mihalikova, ale nie wykorzystały ich w piątym i siódmym gemie. W odwecie debel z Polką odebrał serwis przeciwniczkom w gemie na 5:3 i było to premierowe przełamanie w meczu. Piter i Kałasznikowa wykorzystały trzecią z piłek setowych i pierwsza partia zakończyła się ich zwycięstwem 6:3. Był to obiecujący start.

W drugim secie, choć część gemów miała swoją dramaturgię, to serwujące nie pozwalały odebrać sobie podania. Piter i Kałasznikowa obroniły dwa kolejne break pointy, a same nie wykorzystały jednego w 11. gemie. Niebawem zrobiło się 6:6 i zwyciężczynie partii musiał wyłonić tie-break. W nim Polka i Gruzinka nie wykorzystały prowadzenia 3:1, następnie 4:2 i zostały pokonane 5:7. W ten sposób mecz został przedłużony o trzeciego seta.

W trzecim gemie trzeciego seta Piter i Kałasznikowa po raz pierwszy przegrały własne podanie, co biorąc pod uwagę wcześniejszy przebieg meczu, było niepokojące. Potrafiły one co prawda doprowadzić do remisu 4:4, ale niebawem ponownie zostały przełamane w gemie na 5:4 dla Bouzkovej i Mihalikovej. Tej szansy przeciwniczki już nie zmarnowały i wygrały niebawem 6:4.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania) Wielki Szlem, kort trawiasty, pula nagród 40,3 mln funtów czwartek, 30 czerwca

I runda gry podwójnej kobiet:

Marie Bouzkova / Tereza Mihalikova (Czechy / Słowacja) - Oksana Kałasznikowa / Katarzyna Piter (Gruzja / Polska) 3:6, 7:6 (5), 6:4

Czytaj także: Koronawirus ciągle niebezpieczny. Były finalista Wimbledonu musiał się wycofać Czytaj także: Towarzystwo marzeń! Tak Świątek przygotowywała się do Wimbledonu

Czy porażka Katarzyny Piter i Oksany Kałasznikowej jest zaskoczeniem?