Mimo problemów zdrowotnych wyszła na kort. Koniec wimbledońskiej przygody Polki

Katarzyna Kawa zmagała się z urazem barku, ale nie zostawiła partnerki i przystąpiła do rywalizacji w turnieju debla wielkoszlemowego Wimbledonu 2022. Polsko-australijska para uległa w dwóch setach Aleksie Guarachi i Andrei Klepac.

Rafał Smoliński
Katarzyna Kawa WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Na zdjęciu: Katarzyna Kawa
W środę Katarzyna Kawa zakończyła występ w głównej drabince londyńskiego turnieju. W końcowej fazie pojedynku II rundy z Tunezyjką Ons Jabeur narzekała na problemy zdrowotne. Mimo tego w czwartek przystąpiła do rywalizacji w deblu. Wspólnie z Monique Adamczak zagrała z parą Alexa Guarachi i Andreja Klepac. Rozstawione z siódmym numerem Chilijka i Słowenka zwyciężyły 6:3, 6:4.

Oba duety miały swoje szanse. W pierwszym secie Kawa i Adamczak nie wykorzystały dwóch break pointów. Przełamanie zdobyły za to rywalki, które wyszły na 4:1. Guarachi i Klepac naciskały dalej na returnie. W ósmym gemie zmarnowały jednak dwa setbole. Partię otwarcia zamknęły przy czwartej okazji, ale przy własnym podaniu w dziewiątym gemie.

W drugiej części spotkania także było sporo walki. Kawa i Adamczak dwukrotnie odrobiły stratę przełamania. Przy stanie po 4 chilijsko-słoweński debel jeszcze raz postarał się o breaka. Po zmianie stron Polka i Australijka znów rzuciły się do walki. Odparły dwie piłki meczowe, lecz nie wykorzystały break pointa. Przeciwniczki zachowały spokój i przy trzeciej szansie zwieńczyły spotkanie.

Kawa zakończyła w czwartek udany dla siebie Wimbledon 2022. Jako kwalifikantka dotarła do II rundy singla i tylko w deblu nie udało się jej odnieść wygranej. Zwycięskie Guarachi i Klepac zmierzą się w kolejne fazie z Francuzkami Alize Cornet i Diane Parry, które wyeliminowały Magdę Linette i Amerykankę Bernardę Perę.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)
Wielki Szlem, kort trawiasty, pula nagród 40,3 mln funtów
czwartek, 30 czerwca

I runda gry podwójnej kobiet:

Alexa Guarachi (Chile, 7) / Andreja Klepac (Słowenia, 7) - Monique Adamczak (Australia) / Katarzyna Kawa (Polska) 6:3, 6:4

Iga Świątek wspiera Ukrainę. Będzie hitowy mecz!