Czeska mistrzyni przetrwała kryzys i zagra z Paulą Badosą. Niesłychany thriller Belgijki

Petra Kvitova miała kryzysowy moment, ale uniknęła straty seta w meczu z Rumunką Aną Bogdan. W sobotę czeska tenisistka zmierzy się z Hiszpanką Paulą Badosą w Wimbledonie 2022. Po dreszczowcu do kolejnej rundy awansowała Belgijka Elise Mertens.

Petra Kvitova PAP/EPA / KIERAN GALVIN / Na zdjęciu: Petra Kvitova
W czwartek w Wimbledonie ma miejsce dokończenie II rundy. Paula Badosa (WTA 4) pokonała 6:3, 6:2 Irinę Barę (WTA 122). W ciągu 72 minut Hiszpanka zaserwowała sześć asów i zdobyła 24 z 27 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Spotkanie zakończyła z dorobkiem 22 kończących uderzeń przy 20 niewymuszonych błędach. Rumunka miała 14 piłek wygranych bezpośrednio i 23 pomyłki.

W III rundzie dojdzie do ciekawie zapowiadającej się konfrontacji. Badosa zmierzy się z Petrą Kvitovą (WTA 26), mistrzynią Wimbledonu 2011 i 2014. Czeszka prowadziła 6:1, 5:1 z Aną Bogdan (WTA 111). Byłej wiceliderce rankingu przytrafił się kryzys i była zagrożona nawet stratą seta. Rumunka ruszyła w pogoń i wyszła na 6:5 (po drodze odparła piłkę meczową). W 12. gemie miała dwa setbole, ale ostatecznie Kvitova zakończyła spotkanie w tie breaku.

W trwającym godzinę i 45 minut meczu Czeszka zaserwowała 10 asów. Zniwelowała siedem z dziewięciu break pointów i zamieniła na przełamanie cztery z ośmiu okazji. Kvitova posłała 40 kończących uderzeń przy 24 niewymuszonych błędach. Bogdan naliczono 18 piłek wygranych bezpośrednio i siedem pomyłek.

Elise Mertens (WTA 31) zwyciężyła 3:6, 7:6(5), 7:5 Pannę Udvardy (WTA 100). W tym dreszczowcu Belgijka obroniła dwie piłki meczowe w 12. gemie drugiego seta. W trzeciej partii Węgierka z 2:4 wyszła na 5:4. Dziewiąty gemie był bardzo długi (24 rozegrane punkty). Udvardy utrzymała podanie po obronie dziewięciu break pointów. Końcówka należała jednak do Mertens. Spotkanie było rozgrywane na przestrzeni dwóch dni. W środę zostało przerwane przy 1-1 w setach przez zapadający zmierzch.

W trwającym trzy godziny i 15 minut meczu było 36 break pointów, z których 20 miała Mertens. Obie tenisistki zaliczyły po pięć przełamań. Belgijka zdobyła o jeden punkt więcej (133-132). Jej następną przeciwniczką będzie Andżelika Kerber. Mertens jest półfinalistką Australian Open 2018. W Wimbledonie najdalej doszła do IV rundy (2019).

Heather Watson (WTA 121) pokonała 7:5, 6:4 Qiang Wang (WTA 140). W ciągu godziny i 54 minut Brytyjka odparła pięć z siedmiu break pointów i uzyskała cztery przełamania. Qinwen Zheng (WTA 52) w 75 minut wygrała 6:4, 6:1 z Greet Minnen (WTA 88). Chinka posłała osiem asów i zgarnęła 26 z 34 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Naliczono jej 24 kończące uderzenia i 12 niewymuszonych błędach. Belgijce zanotowano 16 piłek wygranych bezpośrednio i 25 pomyłek.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)