Co za słowa triumfatorki US Open o Idze Świątek. Tak prognozuje najbliższe lata

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Na zdjęciu: Iga Świątek
WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Na zdjęciu: Iga Świątek
zdjęcie autora artykułu

- Iga wydaje się w tej chwili jedyną tenisistką z czołówki, która tak naprawdę wie, czego chce - powiedziała w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" Flavia Pennetta. Triumfatorka US Open z 2015 roku prognozuje, jak długo może potrwać dominacja Polki.

W tym artykule dowiesz się o:

Swój największy sukces Flavia Pennetta odniosła w 2015 roku, kiedy zwyciężyła w US Open. Niedługo później zakończyła karierę. W środę znów pojawiła się na korcie, przy okazji turnieju legend na Wimbledonie.

W parze z Francescą Schiavone przegrała jednak z duetem Jelena Janković / Agnieszka Radwańska. Włoszka jest pod ogromnym wrażeniem gry Igi Świątek.

- Iga wydaje się w tej chwili jedyną tenisistką z czołówki, która tak naprawdę wie, czego chce. Potrafi zareagować we właściwych momentach, jest w stanie poświęcić coś, co wydaje się bardzo ważne, na rzecz spraw jeszcze ważniejszych, które w naszej dyscyplinie dają prawdziwą wielkość - powiedziała w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: tak się bawili reprezentanci Polski

Jako przykład Pennetta podała wycofanie się z dużego turnieju, aby dobrze wypaść na kolejnych. Uważa ponadto, że duża w tym rola sztabu szkoleniowego. - Na pewno doświadczony trener to skarb - mówiła.

Włoszka odnosi wrażenie, że Iga Świątek świetnie potrafi słuchać, bo w sporcie zawodowym nie zawsze jest regułą i to daje jej przewagę nad konkurencją.

- Na podstawie tego, co teraz obserwuję, uważam, że Iga nie może zniknąć. Przez trzy, pięć, może nawet dziesięć lat będziemy wciąż mówić o niej jako o największej mistrzyni - zapowiedziała.

Zdaniem Pennetty nie można powiedzieć, że Iga Świątek ma łatwiejszą drogę niż w czasach, gdy dominowały siostry Serena i Venus Williams.

- Ona jedyna nie może tego powiedzieć. Jest w sytuacji, w której każdy oczekuje i wymaga od niej sukcesów. Stale znajduje się pod presją. Jak dawniej Serena. (...) Iga radzi sobie z tym doskonale, a to znaczy, że jest bardzo mocną jedynką. Podziwiam, jak to u niej wygląda - zakończyła.

Czytaj także:Rafael Nadal szczerze po meczu. "Mówili mi, żebym zszedł z kortu"Lepsza od niej jest tylko Polka. Zobacz liczby Halep

Źródło artykułu: