Brawo. Polak zagra o finał w Wimbledonie!

Rywalizacja juniorów w ramach wielkoszlemowego Wimbledonu 2022 wchodzi w decydującą fazę. W turnieju pozostał tylko jeden reprezentant Polski, Olaf Pieczkowski, który ma szansę na finał w deblu.

Rafał Smoliński
Olaf Pieczkowski Materiały prasowe / Lotos PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Olaf Pieczkowski
W czwartek Olaf Pieczkowski i Jakub Mensik zmierzyli się z parą Chak Lam Coleman Wong i Michael Zheng. Reprezentant Hongkongu i Amerykanin odpowiedzieli na słabszy pierwszy set, dlatego decydujący okazał się super tie break. Rozgrywka ta padła jednak łupem oznaczonej szóstym numerem polsko-czeskiej pary i to ona wystąpi w półfinale.

Pieczkowski i Mensik zaczęli bardzo dobrze. W premierowej odsłonie nie dali się zaskoczyć i zdobyli dwa przełamania. Najpierw wyszli na prowadzenie 2:1, którego nie oddali do końca seta. Potem dołożyli jeszcze breaka w dziewiątym gemie i tym samym zamknęli tę część spotkania.

Odpowiedź Wonga i Zhenga przyszła w drugim secie. Na początku tej partii zdobyli oni dwa przełamania i błyskawicznie wyszli na 4:0. O odrobieniu strat przez Polaka i Czecha nie było mowy. W siódmym gemie rywale uzyskali jeszcze jednego breaka, po czym pewnie zakończyli seta.

W takich okolicznościach o zwycięstwie rozstrzygnął super tie break. Pieczkowski i Mensik prowadzili 4-2 na pierwszej zmianie stron, ale Wong i Zheng wygrali trzy kolejne punkty. Nasz reprezentant i jego partner zachowali jednak spokój w końcówce. Wysunęli się na 8-5. Tej przewagi już nie wypuścili i przy pierwszej piłce meczowej zwieńczyli spotkanie.

Po 70 minutach Pieczkowski i Mensik wygrali 6:3, 1:6, 10-6, kwalifikując się do półfinału debla juniorskiej edycji Wimbledonu 2022. Ich przeciwnikami będą oznaczeni piątym numerem Gabriel Debru i Paul Inchauspe. Francuzi wyeliminowali w pierwszej fazie innego polskiego juniora Borysa Zgołę i Chorwata Mateja Dodiga.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)
Wielki Szlem, kort trawiasty
czwartek, 7 lipca

ćwierćfinał gry podwójnej juniorów:

Olaf Pieczkowski (Polska, 6) / Jakub Mensik (Czechy, 6) - Chak Lam Coleman Wong (Hongkong) / Michael Zheng (USA) 6:3, 1:6, 10-6