Dobry tydzień Karola Drzewieckiego. Austriacy stanęli na drodze do tytułu

Karol Drzewiecki zagrał w sobotę o tytuł w zawodach rangi ATP Challenger Tour na kortach ziemnych w Tampere. Lepsi od Polaka i Patrika Niklasa-Salminena okazali się Austriacy Alexander Erler i Lucas Miedler.

Rafał Smoliński
Karol Drzewiecki Materiały prasowe / PZT / Na zdjęciu: Karol Drzewiecki
Debiutująca wspólnie w challengerach para Karol Drzewiecki i Patrik Niklas-Salminen wygrała na mączce w Tampere trzy mecze (jeden walkowerem), ale w sobotnim finale ich przeciwnikami byli najwyżej rozstawieni Alexander Erler i Lucas Miedler. Austriacy nie stracili seta w turnieju. Wywiązali się z roli faworytów i zwyciężyli Polaka i Fina 7:6(3), 6:1.

Pierwszy set był najbardziej wyrównany. Drzewiecki i Niklas-Salminen szybko odrobili stratę przełamania. Potem był tie-break, w który Erler i Miedler zaatakowali po zmianie stron. To oni wypracowali trzy piłki setowe i przy pierwszej okazji zakończyli premierową odsłonę.

W drugiej partii nasz reprezentant i jego partner nie mieli zbyt wiele do powiedzenia. Austriacki debel błyskawicznie wyszedł na 3:0 i miał kolejne szanse na podwyższenie wyniku. W szóstym gemie Erler i Miedler dołożyli kolejnego breaka, by po chwili zwieńczyć spotkanie przy pierwszym meczbolu.

Erler i Miedler zasłużenie zostali triumfatorami zawodów Tampere Open. Za triumf w Finlandii otrzymają po 80 punktów do rankingu deblistów oraz czek na sumę 2670 euro do podziału.

Drzewiecki i Niklas-Salminen zgarnęli po 50 punktów i 1550 euro do podziału. W przyszłym tygodniu będą kontynuować współpracę w ramach challengera w szwajcarskiej miejscowości Zug.

Tampere Open, Tampere (Finlandia)
ATP Challenger Tour, kort ziemny, pula nagród 45,7 tys. euro
sobota, 23 lipca

finał gry podwójnej:

Alexander Erler (Austria, 1) / Lucas Miedler (Austria, 1) - Karol Drzewiecki (Polska, 4) / Patrik Niklas-Salminen (Finlandia, 4) 7:6(3), 6:1