Nick Kyrgios dokończył dzieła. Andriej Rublow nadrobił zaległości

Nick Kyrgios udanie dokończył przerwany w czwartek z powodu opadów deszczu mecz z Reillym Opelką w III rundzie rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP 500 w Waszyngtonie. Do 1/4 finału awansował też m.in. najwyżej rozstawiony Andriej Rublow.

Marcin Motyka
Nick Kyrgios PAP/EPA / WILL OLIVER / Na zdjęciu: Nick Kyrgios
Piątek w Waszyngtonie rozpoczął się od nadrabiania zaległości. W pierwszej kolejności odbyły się przerwane bądź odwołane mecze III rundy z czwartku, kiedy to w wypełnieniu planu gier przeszkodziły opady deszczu.

Szybko dzieła dokończył Nick Kyrgios. Australijczyk wznowił spotkanie z rozstawionym z numerem czwartym Reillym Opelką przy prowadzeniu 7:6(1), 2:1. Po restarcie narzucił mocne tempo i ostatecznie zakończył pojedynek zwycięstwem 7:6(1), 6:2.

Ćwierćfinałowym przeciwnikiem Kyrgiosa będzie kolejny Amerykanin, Frances Tiafoe, turniejowa "dziesiątka". Reprezentant gospodarzy odrobił stratę seta i wyeliminował oznaczonego numerem ósmym Botika van de Zandschulpa.

Bez straty partii w 1/4 finału zameldował się też Andriej Rublow. Najwyżej rozstawiony uczestnik turnieju wygrał 6:4, 7:6(8) z oznaczonym "13" Maxime'em Cressym. Moskwianin w piątek nie został przełamany, sam wykorzystał jednego z trzech break pointów, a w drugiej odsłonie obronił setbola.

W 1/4 finału naprzeciw Rublowa stanie następny Amerykanin, Jeffrey John Wolf. 23-latek z Cincinnati, posiadacz dzikiej karty, pokonał 7:5, 4:6, 6:3 oznaczonego numerem dziewiątym Holgera Rune.

Miejscowi kibice w piątek cieszyli się też z sukcesu Sebastiana Kordy. 22-latek z Brandenton wygrał 4:6, 6:1, 6:2 z rozstawionym z numerem piątym Grigorem Dimitrowem. O awans do 1/2 finału powalczy z Mikaelem Ymerem.

Citi Open, Waszyngton (USA)
ATP 500, kort twardy, pula nagród 1,953 mln dolarów
piątek, 5 sierpnia

III runda gry pojedynczej:

Andriej Rublow (1) - Maxime Cressy (USA, 13) 6:4, 7:6(8)
Frances Tiafoe (USA, 10) - Botic van de Zandschulp (Holandia, 8) 4:6, 6:2, 6:3
Nick Kyrgios (Australia) - Reilly Opelka (USA, 4) 7:6(1), 6:2
Sebastian Korda (USA) - Grigor Dimitrow (Bułgaria, 5) 4:6, 6:1, 6:2
J.J. Wolf (USA, WC) - Holger Rune (Dania, 9) 7:5, 4:6, 6:3

Turniej w Montrealu bez wielkiej gwiazdy. Pięciokrotny mistrz musiał się wycofać