Magdalena Fręch powróciła do szczęśliwego Concord. Dwa sety na inaugurację

Magdalena Fręch rozpoczęła rywalizację w zawodach WTA 125 na kortach twardych w Concord, gdzie w zeszłym roku cieszyła się z największego sukcesu w karierze. Pierwszy mecz polska tenisistka rozstrzygnęła w dwóch setach.

Rafał Smoliński
Magdalena Fręch Materiały prasowe / Lotos PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Magdalena Fręch
W ubiegłym sezonie pochodząca z Łodzi tenisistka wygrała zmagania w Thoreau Tennis Open 125 i zainkasowała za to 160 punktów. Magdalena Fręch utraciła je już w poniedziałek, dlatego zaliczyła spadek w rankingu WTA z 82. na 107. pozycję. Teraz Polka będzie chciała powtórzyć ubiegłoroczny sukces i powrócić do Top 100.

W I rundzie Fręch zmierzyła się z Anastazją Tichonową. Notowana na 233. miejscu w klasyfikacji WTA Rosjanka rozpoczęła mecz od przełamania i długo utrzymywała przewagę. Kluczowe wydarzenia dla losów pierwszego seta miały miejsce przy stanie 2:4. Nasza reprezentantka obroniła trzy break pointy, a po zmianie stron wyrównała na po 4. Następnie wyszła na 5:4 i wówczas ruszyła do kolejnego ataku, wieńcząc premierową odsłonę przełamaniem przy drugiej okazji.

Druga partia toczyła się już pod dyktando rozstawionej z czwartym numerem Fręch. Polka nie straciła serwisu i cierpliwie czekała na swoje szanse. Pierwsze przełamanie zdobyła w czwartym gemie, a potem dołożyła jeszcze breaka przy stanie 5:2. Wykorzystała wówczas pierwszą piłkę meczową i po 91 minutach awansowała do II rundy.

Fręch zwyciężyła ostatecznie 6:4, 6:2. Teraz będzie czekać na kolejną rywalkę. Wyłoni ją wtorkowy pojedynek z udziałem Rosjanki Anastazji Gasanowej (WTA 153) i Amerykanki Catherine McNally (WTA 170).

Thoreau Tennis Open 125, Concord (USA)
WTA 125, kort twardy, pula nagród 115 tys. dolarów
poniedziałek, 8 sierpnia

I runda gry pojedynczej:

Magdalena Fręch (Polska, 4) - Anastazja Tichonowa 6:4, 6:2

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)
Czy Magdalena Fręch awansuje do ćwierćfinału?