Wielkie mistrzynie wkroczyły do akcji w Toronto. Wśród nich Serena Williams

Amerykańska tenisistka Serena Williams ma za sobą pierwszy mecz w turnieju WTA 1000 w Toronto. Do boju ruszyły też inne wielkoszlemowe mistrzynie, Simona Halep i Jelena Rybakina.

Serena Williams Getty Images / Na zdjęciu: Serena Williams
W poniedziałek rozpoczął się turniej w Toronto. Już w pierwszych godzinach zagrały cztery wielkoszlemowe mistrzynie. Serena Williams pokonała 6:3, 6:4 Nurię Parrizas-Diaz (WTA 57). Dla Amerykanki jest to drugi singlowy występ w obecnym sezonie. Z Wimbledonu odpadła po pierwszym meczu. W Kanadzie odniosła pierwsze zwycięstwo od czerwca 2021 roku, gdy w III rundzie Rolanda Garrosa odprawiła Danielle Collins.

W pierwszym secie Parrizas-Diaz z 0:2 wyrównała na 2:2. Końcówka należała do Williams, która od 3:3 zdobyła trzy kolejne gemy. W drugiej partii nie brakowało twardej walki na przewagi. W jednym z gemów tenisistki rozegrały 24 punkty. Miało miejsce tylko jedno przełamanie, które Amerykanka uzyskała na 5:4.

W trwającym godzinę i 57 minut meczu Williams zaserwowała siedem asów. Obroniła siedem z ośmiu break pointów i wykorzystała trzy z pięciu szans na przełamanie. Było to pierwsze spotkanie tych tenisistek. Kolejną rywalką zdobywczyni 23 wielkoszlemowych tytułów w singlu będzie Szwajcarka Belinda Bencić lub Czeszka Tereza Martincova.

Simona Halep (WTA 15) w 61 minut rozbiła 6:0, 6:2 Donnę Vekić (WTA 82). Rumunka zgarnęła 20 z 23 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Nie dała rywalce żadnej szansy na przełamanie, a sama wykorzystała pięć z 14 break pointów. W II rundzie triumfatorkę Rolanda Garrosa 2018 i Wimbledonu 2019 czeka starcie z Chinką Shuai Zhang lub Hiszpanką Cristiną Bucsą.

Jelena Rybakina (WTA 27) zwyciężyła 7:5, 6:7(3), 6:1 Marie Bouzkovą (WTA 47). Mecz trwał trzy godziny. Mistrzyni Wimbledonu miała 22 break pointy i uzyskała siedem przełamań. Po zaciętych dwóch setach, w trzecim Kazaszka oddała rywalce tylko 10 punktów. Następną jej przeciwniczką będzie jedna z Amerykanek, Coco Gauff lub Madison Brengle.

Jelena Ostapenko (WTA 16) w 73 minuty pokonała 6:4, 6:2 Anhelinę Kalininę (WTA 52). Ukrainka popełniła 11 podwójnych błędów. Łotyszka wywalczyła 26 z 32 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Triumfatorka Rolanda Garrosa 2017 obroniła pięć z sześciu break pointów i spożytkowała cztery z siedmiu okazji na przełamanie.

Beatriz Haddad Maia (WTA 24) zwyciężyła 6:2, 2:6, 6:2 Martinę Trevisan (WTA 26). W trwającym dwie godziny i sześć minut meczu Brazylijka uzyskała pięć przełamań. Zdobyła o dziewięć punktów więcej od włoskiej półfinalistki tegorocznego Rolanda Garrosa (79-70).

Beatriz Haddad Maia (Brazylia) - Martina Trevisan (Włochy) 6:2, 2:6, 6:2

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Serena Williams awansuje do III rundy w Toronto?