Hubert Hurkacz poznał rywala. Polak z szansą na rewanż

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Rob Carr / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
Getty Images / Rob Carr / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz

Hubert Hurkacz rozpocznie turniej ATP Masters 1000 w Montrealu od drugiej rundy, bowiem w pierwszej otrzymał "wolny los". Jego pierwszym rywalem będzie Emil Ruusuvuori, z którym Polak przegrał pięć dni temu. Fin wyeliminował już Stana Wawrinkę.

W poniedziałek rozpoczął się turniej ATP Masters 1000 rozgrywany na kortach twardych w Montrealu. Hubert Hurkacz (ATP 10) był zwolniony z gry w pierwszej rundzie i mógł przyglądać się spotkaniu, które wyłoniło jego pierwszego rywala.

Został nim Fin Emil Ruusuvuori (ATP 44), który po trzysetowym boju okazał się lepszy od Szwajcara Stana Wawrinki (ATP 322) 6:3, 3:6, 6:3. Dla Polaka będzie to idealna okazja na rewanż za porażkę, jakiej doznał w środę podczas turnieju w Waszyngtonie.

Lepiej spotkanie rozpoczął 44. obecnie tenisista na świecie, który szybko przełamał rywala i wyszedł na prowadzenie 3:0. Do samego końca obaj zawodnicy utrzymywali swoje podania, dzięki czemu pierwszy set zgarnął Fin. Podczas, gdy Ruusuvuori serwował na zwycięstwo, Wawrinka wypracował sobie jedynego break pointa. Nie zdołał go jednak wykorzystać, a przy piłce setowej nie pomylił się jego przeciwnik.

Więcej emocji było w drugiej partii. Fin mógł przełamać na dzień dobry, ale nie wykorzystał dwóch break pointów. Udało mu się to w piątym gemie tego seta, ale momentalnie stratę zniwelował Wawrinka.

Szwajcar od wyniku 2:3 wygrał cztery gemy z rzędu, przełamując ostatecznie rywala dwukrotnie. To pozwoliło mu na wyrównanie stanu meczu.

W decydującej partii Ruusuvuori uzyskał przewagę w szóstym gemie. Następnie utrzymał swoje podanie i prowadził już 5:2. Gdy Fin serwował na wygraną w tym spotkaniu, Wawrinka obronił piłkę setową i wypracował sobie break point. Tego jednak nie zdołał wykorzystać, a kolejnej szansy nie zmarnował jego rywal.

Teraz na drodze Fina ponownie stanie Hurkacz, z którym w ostatnim spotkaniu poradził sobie w dwóch setach. Mecz ten najprawdopodobniej odbędzie się w środę.

National Bank Open, Montreal (Kanada) ATP Masters 1000, kort twardy, pula nagród 6,573 mln dolarów poniedziałek, 8 sierpnia