Kolejna porażka amerykańskiej legendy. Dreszczowiec w starciu wielkoszlemowych mistrzyń

Amerykańska tenisistka Venus Williams uległa Szwajcarce Jil Teichmann w turnieju WTA 1000 w Toronto. Dreszczowiec zafundowały kibicom wielkoszlemowe mistrzynie z USA, Sloane Stephens i Sofia Kenin.

Venus Williams Getty Images / Na zdjęciu: Venus Williams
Tydzień temu w Waszyngtonie Venus Williams (WTA 1556) zanotowała pierwszy występ od sierpnia 2021 roku. Odpadła w I rundzie po porażce z Kanadyjką Rebeccą Marino. Ostatni mecz Amerykanka wygrała w Wimbledonie 2021 z Rumunką Mihaelą Buzarnescu. W Toronto zdobywczyni siedmiu wielkoszlemowych tytułów w singlu uległa 2:6, 3:6 Jil Teichmann (WTA 21).

W trwającym 75 minut meczu Teichmann zdobyła 24 z 32 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystała sześć z 10 break pointów. Było to jej pierwsze starcie z Williams. W II rundzie Szwajcarka zmierzy się z rozstawioną z numerem drugim Estonką Anett Kontaveit.

Sloane Stephens (WTA 59) zwyciężyła 6:2, 6:7(5), 7:5 Sofię Kenin (WTA 416). Zapowiadało się na spokojną wygraną mistrzyni US Open 2017, która prowadziła 6:2, 5:1. Triumfatorka Australian Open 2020 poderwała się do walki. Obroniła cztery piłki meczowe i doprowadziła do trzeciej partii. W niej Kenin jeszcze raz ruszyła w pogoń. Z 2:5 wyrównała na 5:5 po odparciu piątego meczbola. Stephens skruszyła jej opór i awansowała do II rundy po trzech godzinach walki.

W całym meczu było łącznie 30 break pointów. Stephens obroniła 12 z 16 i wykorzystała siedem z 14. Zdobyła o 16 punktów więcej od Kenin (128-112). Było to pierwsze spotkanie amerykańskich tenisistek. Kolejną rywalką Stephens będzie rozstawiona z numerem trzecim Greczynka Maria Sakkari. Kenin od marca nie grała z powodu zdrowotnych problemów. Wróciła przed tygodniem w Waszyngtonie i w I rundzie uległa Kolumbijce Camili Osorio.

Karolina Pliskova (WTA 14) pokonała 6:3, 6:4 Barborę Krejcikovą (WTA 19), mistrzynię Rolanda Garrosa 2021. W ciągu 89 minut była liderka rankingu zaserwowała siedem asów i wykorzystała pięć z sześciu break pointów. Petra Kvitova (WTA 23) przegrała 2:6, 6:4, 3:6 z Alison Riske-Amritraj (WTA 35). W trwającym godzinę i 56 minut meczu dwukrotna mistrzyni Wimbledonu została przełamana siedem razy.

Leylah Fernandez (WTA 13) wygrała 6:4, 6:7(2), 6:3 ze Storm Sanders (WTA 273). Kanadyjka zmarnowała dwie piłki meczowe przy 6:4, 5:4, ale w trzecim secie złamała opór Australijki. W trwającym dwie godziny i 41 minut meczu finalistka US Open 2021 zniwelowała sześć z siedmiu break pointów i spożytkowała cztery z 11 szans na przełamanie.

Alize Cornet (WTA 40) obroniła 14 z 17 break pointów i zwyciężyła 3:6, 6:3, 6:3 Caroline Garcię (WTA 34). Do niespodzianki doszło w starciu Amerykanek. Asia Muhammad (WTA 187) pokonała 7:6(5), 6:4 Madison Keys (WTA 25). Finalistka US Open 2017 roztrwoniła prowadzenie 3:1 w pierwszym i 4:2 w drugim secie.