Trzysetowa batalia ze szczęśliwym zakończeniem. Trwa zwycięska seria Magdaleny Fręch

Magdalena Fręch awansowała w środę do ćwierćfinału zawodów WTA 125 (WTA Challenger) na kortach twardych w Concord. Polska tenisistka chce powtórzyć ubiegłoroczny sukces i powrócić do Top 100 światowej klasyfikacji.

Rafał Smoliński
Magdalena Fręch Materiały prasowe / Polski Związek Tenisowy/Olga Pietrzak / Na zdjęciu: Magdalena Fręch
Położona w stanie Massachusetts miejscowość Concord kojarzy się z największym sukcesem Magdaleny Fręch (WTA 107). W ubiegłym roku łodzianka triumfowała w amerykańskiej imprezie. Teraz chciałaby powtórzyć tamten rezultat, aby odzyskać miejsce w gronie 100 najlepszych tenisistek świata, które utraciła w poniedziałek.

W środę Fręch zmierzyła się z Catherine McNally (WTA 170) i rozegrała długi mecz. W pierwszym secie przewagę miała reprezentantka USA, która przy stanie po 4 przełamała serwis rywalki do zera, a po zmianie stron zwieńczyła premierową odsłonę.

Polka wróciła do gry w drugim secie, ale przebyła długą drogę. Amerykanka robiła wszystko, aby pójść za ciosem, lecz w piątym gemie zmarnowała swoje szanse. Wtedy do ataku przystąpiła Fręch, która zdobyła przełamanie na 4:2. W ósmym gemie McNally obroniła jeszcze dwie piłki setowe, ale kilka minut później łodzianka zakończyła tę część spotkania wynikiem 6:3.

Wielkie emocje były w trzeciej odsłonie, którą Fręch otworzyła przełamaniem, lecz szybko straciła prowadzenie. Tenisistka gospodarzy prezentowała się lepiej i udało się jej wyjść na 4:2. Polka z wielkim trudem wyrównała na po 4. Potem zadała decydujący cios przy stanie po 5. Najpierw zdobyła przełamanie, by po zmianie stron zwieńczyć pojedynek.

Po dwóch godzinach i 32 minutach walki Fręch pokonała McNally 4:6, 6:3, 7:5 i odniosła siódme z rzędu zwycięstwo w challengerze WTA na kortach twardych w Concord. Rozstawiona z czwartym numerem Polka wystąpi w piątkowym ćwierćfinale. Jej przeciwniczką będzie Chinka Qiang Wang (WTA 110) lub oznaczona "piątką" Szwajcarka Viktorija Golubić (WTA 91).