Hubert Hurkacz poznał przeciwnika w 1/4 finału. Szykuje się wspaniały mecz

Hubert Hurkacz poznał rywala w ćwierćfinale rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP Masters 1000 w Montrealu. Będzie nim Nick Kyrgios. W czwartek Australijczyk bez straty seta pokonał rodaka, Alexa de Minaura.

Marcin Motyka
Nick Kyrgios PAP/EPA / ANDRE PICHETTE / Na zdjęciu: Nick Kyrgios
Czy to mecz z liderem rankingu na głównym korcie, czy spotkanie z rodakiem na bocznej arenie, Nick Kyrgios w turnieju ATP Masters 1000 w Montrealu wydaje się nie do zatrzymania. W czwartek Australijczyk wywalczył awans do ćwierćfinału. W znakomitym stylu pokonał 6:2, 6:3 wyżej notowanego kolegę z reprezentacji, Alexa de Minaura.

Kyrgios od początku meczu wszedł na wysokie obroty. Po kilku spektakularnych zagraniach z głębi kortu i akcjach przy siatce objął prowadzenie 4:0, by wygrać pierwszego seta 6:2. W drugiej partii Australijczyk zaprezentował nierówną dyspozycję, dwukrotnie stracił serwis, ale sam odpowiedział aż czterema breakami i nie pozostawił wątpliwości, kto bardziej zasłużył na zwycięstwo.

W ciągu 62 minut gry Kyrgios zaserwował osiem asów, przy własnym podaniu zdobył 28 z 42 rozegranych punktów, dwukrotnie został przełamany, wykorzystał sześć z dziesięciu break pointów, posłał 22 uderzenia kończące i popełnił tylko dziewięć niewymuszonych błędów.

Tym samym to 27-latek z Canberry został rywalem Huberta Hurkacza w ćwierćfinale. Będzie to drugi mecz pomiędzy tymi tenisistami. Poprzednio zmierzyli się w czerwcu w półfinale imprezy w Halle i wówczas Polak zwyciężył 4:6, 7:6(2), 7:6(4).

Dla Hurkacza szykuje się wspaniały, ale zarazem trudny mecz. Kyrgios bowiem w ostatnich tygodniach imponuje formą. Od połowy czerwca, kiedy to wrócił do gry po dwumiesięcznej absencji, zanotował półfinały w Stuttgarcie i Halle, finał Wimbledonu, deblowy triumf w Atlancie oraz dublet w Waszyngtonie. W tym czasie wygrał 21 z 24 rozegranych spotkań w singlu.

Pojedynek Hurkacza z Kyrgiosem odbędzie się w piątek. Początek o godz. 18:00 czasu polskiego.