To już półfinał. Sprawdź, ile w Montrealu może wygrać Hubert Hurkacz

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / ANDRE PICHETTE / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
PAP/EPA / ANDRE PICHETTE / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz
zdjęcie autora artykułu

Zacięte dwa sety i pełna dominacja na koniec. Hubert Hurkacz pokonał Nicka Kyrgiosa 7:6(4), 6:7(5), 6:1 i awansował do półfinału turnieju w Montrealu. Polak pozostaje w walce o wielką fortunę.

W tym artykule dowiesz się o:

Turniej ATP 1000 rozgrywany na kortach twardych w Montrealu świetnie układa się dla Huberta Hurkacza. Polak najpierw dotarł do półfinału w singlu, a kilka godzin później również w deblu.

Pokonanie Nicka Kyrgiosa oznacza, że za występ w grze pojedynczej wrocławianin zarobił już 273,3 tys. dolarów (1,240 mln złotych). Kwota ta już zwala z nóg, a może jeszcze mocno wzrosnąć.

Jeżeli Hurkacz okaże się lepszy od Caspra Ruuda to zainkasuje 499,8 tys. dolarów (2,267 mln złotych). Jeżeli uda mu się wygrać cały turniej, zarobi aż 915 tysięcy dolarów (4 212 mln złotych).

W grze podwójnej wraz z Janem Zielińskim również awansował do półfinału. Daje im to obecnie zarobek na poziomie 83,8 tys. dolarów (380 tys. złotych).

Jeżeli w grze podwójnej dotrą do finału, otrzymają 152,5 tys. dolarów (692 tys. złotych). W przypadku, gdy Hurkacz i Zieliński wygrają cały turniej, zarobią 280,8 tys. dolarów (1,274 mln złotych).

Polak łącznie w Montrealu zarobił już 315,2 tys. dolarów (1,430 mln złotych). Kwota ta może się zwiększyć, jeżeli Hurkacz awansuje do przynajmniej jednego finału.

Przeczytaj także: Ekspresowy mecz Huberta Hurkacza. Obserwatorzy nie są tym faktem zaskoczeni Tak Hurkacz wypowiedział się o rywalu. Nie był w stanie wskazać słabych stron

ZOBACZ WIDEO: Messi haruje na początku sezonu, a żona?! Te zdjęcia robią furorę

Źródło artykułu: