"Polska potęga". Australijskie media komentują kolejną porażkę Nicka Kyrgiosa z Hubertem Hurkaczem

Hubert Hurkacz ma sposób na Nicka Kyrgiosa. Polak pokonał Australijczyka 7:6(4), 6:7(5), 6:1 i awansował do półfinału turnieju ATP 1000 rozgrywanego na kortach twardych w Montrealu. Sprawdziliśmy, co o tym spotkaniu piszą australijskie media.

Jakub Fordon

Theguardian

Hubert Hurkacz w trzecim secie wyprowadził z równowagi Nicka Kyrgiosa. Australijczyk miał pretensje o długą wizytę swojego rywala w toalecie. Polak idealnie wykorzystał przewagę mentalną nad przeciwnikiem.

"Kyrgios wyglądał na zmęczonego, ale odzyskał siły po przegranym otwierającym secie w tie-breaku. Zdołał odwrócić losy meczu w drugiej partii. Decydujący set był jednostronny, a Kyrgios narzekał na sędziego o długą przerwę w łazience, którą wziął Hurkacz" - czytamy na australijskiej stronie Theguardian.

Po spotkaniu Australijczyk tłumaczył, iż miał problemy fizyczne. "Nie będę narzekać, po prostu całkowicie zesztywniałem" - mówił Kyrgios cytowany przez portal.

Czy Hubert Hurkacz wygra turniej w Montrealu?