Znów to zrobił! Polak triumfatorem turnieju w Niemczech

Szymon Walków ponownie kapitanie spisał się na kortach ziemnych w ramach turnieju ATP Challenger Tour w niemieckiej miejscowości Meerbusch. Polski deblista obronił tytuł, tym razem w parze z holenderskim partnerem.

Rafał Smoliński
Szymon Walków Materiały prasowe / Biuro Prasowe Poznań Open / Na zdjęciu: Szymon Walków
W ubiegłym sezonie Szymon Walków triumfował na niemieckiej mączce wspólnie z Janem Zielińskim. W tym roku roku powtórzył sukces w Rhein Asset Open, a jego partnerem był David Pel. W sobotę polsko-holenderska para zwyciężyła austriacki duet Neil Oberleitner i Philipp Oswald 7:5, 6:1.

Walków i Pel słabo weszli w mecz. Już w pierwszym gemie Holender przegrał serwis do zera i trzeba było gonić wynik. Ostatecznie udało się doprowadzić do wyrównania na po 3 i od tego momentu inicjatywa należała do naszego reprezentanta i jego partnera. W 10. gemie nie wykorzystali oni trzech piłek setowych, ale po zmianie stron byli już skuteczni. Przy czwartej zamknęli premierową odsłonę przełamaniem.

W drugim secie oznaczeni czwartym numerem Austriacy nie mieli już zbyt wiele do powiedzenia. Walków i Pel postarali się o dwa przełamania, dzięki czemu wysunęli się na 5:0. Polsko-holenderski duet nie dał sobie odebrać wysokiego prowadzenia i po 72 minutach wykorzystał pierwszą piłkę meczową.

Walków i Pel zostali triumfatorami challengera w Meerbusch. Za zwycięstwo na niemieckiej mączce otrzymają czek na sumę 2670 euro do podziału oraz po 80 punktów do rankingu deblistów. Dla tenisisty z Wrocławia to 11. tytuł rangi ATP Challenger Tour w karierze i zarazem trzeci w sezonie 2022. Partnerujący mu Holender cieszył się już z 13. mistrzostwa tej rangi.

Rhein Asset Open, Meerbusch (Niemcy)
ATP Challenger Tour, kort ziemny, pula nagród 45,7 tys. euro
sobota, 13 sierpnia

finał gry podwójnej:

Szymon Walków (Polska, 1) / David Pel (Holandia, 1) - Neil Oberleitner (Austria, 4) / Philipp Oswald (Austria, 4) 7:5, 6:1