Dobry początek Polek w kwalifikacjach do turnieju w Cincinnati

W sobotę rozpoczęły się kwalifikacje do głównej drabinki turnieju rangi WTA 1000 rozgrywanego na kortach twardych w Cincinnati. Udział w nich wzięły dwie polskie tenisistki.

Anna Bagińska
Magda Linette WP SportoweFakty / Tomasz Fijałkowski / Na zdjęciu: Magda Linette
Pierwsza wyszła na kort Magdalena Fręch. Jej rywalką była oznaczona numerem 13. Kaja Juvan. Polka pewnie wygrała pierwszego seta 6:1. W drugiej odsłonie spotkania było już zdecydowanie więcej walki. Słowenka od razu przełamała naszą tenisistkę. Jednak kilka minut później przegrała swojego gema serwisowego.

Kluczowy był trzeci gem. Bardzo długo Polka broniła się przed przełamaniem. Jednak uległa przeciwniczce i to wystarczyło Juvan do wygrania drugiego seta.

W trzeciej partii Polka dwukrotnie przełamała rywalkę. Pewnie wygrała tego seta 6:2 i tym samym cały mecz. W statystykach dominowała we wszystkich parametrach z wyjątkiem dwóch, liczby asów oraz trafień pierwszym serwisem.

W niedzielnym finale kwalifikacji Fręch powalczy z Ukrainką Martą Kostiuk.

Magda Linette również dobrze rozpoczęła swoje spotkanie. W pierwszej odsłonie meczu prowadziła już 4:1. Ostatecznie wygrała 6:3. Jej dominacja w drugim secie była jeszcze większa. Wprawdzie przy stanie 5:0 Amerykanka Hailey Baptiste miała break pointy, ale nie wykorzystała ich. Polka pewnie wygrała w 46 minut.

Rzut oka na statystyki nie pozostawia żadnych wątpliwości. Może i Polka zaserwowała mniej asów, bo dwa, ale nie popełniła żadnego podwójnego błędu. Jej rywalka natomiast zrobiła ich aż 9. Wygrała zdecydowanie więcej punktów po swoim serwisie i tu największa różnica była przy drugim podaniu, 69,2 proc. do 26,3 proc. Chociaż Amerykanka miała aż 6 szans na przełamanie, to żadnej nie wykorzystała. Polska tenisistka miała tutaj stuprocentową skuteczność przy 4 break pointach.

W kolejnej rundzie kwalifikacji Linette zagra z Czeszką Terezą Martincovą.

Western & Southern Open, Cincinnati (USA)

-> Wojciech Fibak ostrzega Huberta Hurkacza. To mu doradza
-> Świątek jak... Małysz. "Na jej temat wypowiadają się wszyscy"

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy obie Polki awansują do drabinki głównej turnieju w Cincinnati?