Weszła na mecz Rosjanek z ukraińską flagą. Zobacz, co było potem

W trakcie spotkania rosyjskich tenisistek na widowni pojawiła się ukraińska flaga. Sędzia poprosiła fankę o opuszczenie kortu. Nagranie ze zdarzenia krąży w mediach społecznościowych.

RS
fanka z Ukrainy Twitter / Trashy Tennis / Na zdjęciu: fanka z Ukrainy
W minioną sobotę Anastazja Potapowa walczyła z Anną Kalinską w eliminacjach do turnieju WTA Cincinnati. Ostatecznie awans zapewniła sobie 23-letnia Rosjanka, mecz trwał 67 minut. Kalinska zwyciężyła 7:5, 6:1 i wkrótce zagra w głównej drabince turnieju kobiet.

To spotkanie zostanie jednak zapamiętane ze względu na wydarzenia poza kortem. Na widowni pojawiła się ukraińska fanka z niebiesko-żółtą flagą, co nie umknęło uwadze sędzi.

W trakcie jednej z przerw w meczu sędzia ruszyła w kierunku fanki, a następnie poprosiła ją o opuszczenie trybun, jednak nic nie wskórała. Kibicka pozostała niewzruszona, po niewielkim zamieszaniu sędzia wróciła na stołek. Wszystko zarejestrowały kamery.

Na całe zdarzenie zareagowała Marta Kostjuk. 20-latka udostępniła wideo w swoich mediach społecznościowych i nie kryła swojego oburzenia. Ukrainka również przystąpiła do rywalizacji w Cincinnati. Tego samego dnia tenisistka mierzyła się w eliminacjach z Magdaleną Fręch. Mecz zakończył się wygraną Kostjuk 6:1, 3:6, 6:4.