Sprint i maraton wielkoszlemowych mistrzyń w Cincinnati. Niezwykła bitwa Kvitovej

Czeska tenisistka Petra Kvitova zwyciężyła Szwajcarkę Jil Teichmann po niesłychanym maratonie. Kazaszka Jelena Rybakina łatwo poradziła sobie z pierwszą rywalką w turnieju WTA 1000 w Cincinnati.

Jelena Rybakina Getty Images / Dylan Buell / Na zdjęciu: Jelena Rybakina
Dwie wielkoszlemowe mistrzynie zameldowały się w II rundzie imprezy w Cincinnati. Ogromnych emocji dostarczyło starcie Petry Kvitovej (WTA 28) z Jil Teichmann (WTA 21). Czeszka obroniła piłkę meczową w tie breaku drugiego seta i zwyciężyła 6:7(2), 7:6(6), 6:3. Szwajcarka przed rokiem w Cincinnati osiągnęła pierwszy finał w turnieju WTA 1000. Uległa w nim Australijce Ashleigh Barty.

W trwającym dwie godziny i 47 minut meczu Kvitova popełniła 11 podwójnych błędów i zaserwowała osiem asów. Wywalczyła 53 z 64 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Dwukrotna mistrzyni Wimbledonu została przełamana trzy razy, a sama wykorzystała pięć z 15 break pointów. Czeszka posłała 47 kończących uderzeń przy 44 niewymuszonych błędach. Teichmann zanotowano 20 piłek wygranych bezpośrednio i 14 pomyłek. Kvitova wyrównała na 2-2 bilans spotkań ze Szwajcarką.

Jelena Rybakina (WTA 25) pokonała 6:3, 6:2 Mayar Sherif (WTA 58). W ciągu 71 minut mistrzyni Wimbledonu zaserwowała pięć asów i zdobyła 24 z 32 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Kazaszka odparła cztery z pięciu break pointów i zamieniła na przełamanie cztery z ośmiu szans. W II rundzie zmierzy się z Hiszpanką Garbine Muguruzą.

Amanda Anisimova (WTA 23) po raz trzeci okazała się lepsza od Darii Kasatkiny (WTA 10). W Cincinnati Amerykanka wygrała 6:4, 6:4 po 79 minutach. Reprezentantka gospodarzy wykorzystała sześć z siedmiu break pointów. Wcześniejsze spotkania tych tenisistek miały miejsce w Auckland (2020) i Melbourne (2022). Kasatkina również nie zdobyła w nich seta.

Barbora Krejcikova (WTA 19) przegrała 3:6, 3:6 z Weroniką Kudermetową (WTA 20). Triumfatorka Rolanda Garrosa 2021 w obu setach z 1:5 zbliżyła się na 3:5, ale więcej nie zdziałała. W trwającym 74 minuty meczu Czeszka zaserwowała sześć asów, ale zgarnęła tylko osiem z 24 punktów przy swoim drugim podaniu. Kudermetowa spożytkowała pięć z dziewięciu break pointów.

Alison Riske-Amritraj (WTA 29) uległa 1:6, 6:7(2) Sarze Sorribes (WTA 48). W drugim secie Amerykanka ruszyła w pogoń ze stanu 2:5. W 12. gemie obroniła cztery piłki setowe, ale w tie breaku od 2-0 straciła siedem punktów z rzędu. Catherine McNally (WTA 179) wróciła z 3:5 w trzeciej partii i zwyciężyła 6:3, 3:6, 7:6(2) Alaksandrę Sasnowicz (WTA 36).

Western & Southern Open, Cincinnati (USA)