Bez niespodzianki w spotkaniu Łukasza Kubota

Turniej w Cincinnati był drugim z serii US Open Series, w którym wystąpił Łukasz Kubot. Polak znów stworzył parę ze Stanem Wawrinką i w pierwszej rundzie trafił na Nikolę Mekticia i Mate Pavicia. Niespodzianki nie było, Chorwaci zwyciężyli 6:3, 6:4.

Jakub Fordon
Łukasz Kubot WP SportoweFakty / Iza Zgrzywa / Na zdjęciu: Łukasz Kubot
Pierwszym turniejem Łukasza Kubota na amerykańskich kortach były zawody w Montrealu. Przystąpił do nich w parze ze Stanem Wawrinką i odpadł już w pierwszej rundzie. Po super tie breaku lepszy okazał się niemiecki duet Kevin Krawietz i Andreas Mies.

We wtorek pierwsze deblowe spotkanie rozegrał Hubert Hurkacz wraz z Johnem Isnerem. Musieli oni jednak uznać wyższość wyżej wspomnianych Niemców, którzy zwyciężyli 6:4, 7:6(0). Losy wrocławianina podzielił również Kubot.

Partnerem Polaka w Cincinnati ponownie był Wawrinka. Los nie był dla nich łaskawy, bo w pierwszej rundzie trafili na doświadczony chorwacki duet - Nikolę Mekticia i Mate Pavicia. Rywale zwyciężyli w dwóch setach 6:3, 6:4.

W czwartym gemie meczu doszło do pierwszego przełamania na korzyść Chorwatów. Polsko-szwajcarski duet zdołał zniwelować stratę, aby momentalnie ponownie stracić swoje podanie. Mektić i Pavić wykorzystali drugą piłkę setową serwując na zwycięstwo w pierwszej odsłonie meczu i objęli prowadzenie.

Po wyrównanej pierwszej części drugiej partii Kubot i Wawrinka wypracowali sobie dwa break pointy, ale rywale zdołali wyjść z opresji. Niewykorzystane okazje się zemściły, Mektić i Pavić wykorzystali okazję do przełamania i po raz pierwszy w tym secie wyszli na prowadzenie (4:3).

Polsko-szwajcarska para mogła momentalnie odrobić stratę, ale ponownie rywale zdołali się obronić. Chorwaci przy swoim podaniu wypracowali sobie piłkę meczową, którą wykorzystali w kolejnej akcji.

Niewiadomą pozostaje, z kim Mektić i Pavić zmierzą się w kolejnej rundzie. Ich rywalami będzie duet Holger Rune i Stefanos Tsitsipas lub Rafael Matos oraz David Vega Hernandez.

Western & Southern Open, Cincinnati (USA)
ATP Masters 1000, kort twardy, pula nagród 6,280 mln dolarów
wtorek, 16 sierpnia

I runda gry podwójnej:

Nikola Mektić / Mate Pavić (Chorwacja) - Łukasz Kubot (Polska) / Stan Wawrinka (Szwajcaria) 6:3, 6:4