Mistrzyni US Open zatrzymana. Kolejny maraton Australijki

Brytyjska tenisistka Emma Raducanu zakończyła występ w turnieju WTA 1000 w Cincinnati. Mistrzyni US Open uległa Amerykance Jessice Peguli. Kolejny trzysetowy bój ma za sobą Australijka Ajla Tomljanović.

Jessica Pegula Getty Images / Frey/TPN / Na zdjęciu: Jessica Pegula
W poprzednich rundach imprezy w Cincinnati Emma Raducanu (WTA 13) nie dała szans wybitnym postaciom kobiecego tenisa, Serenie Williams i Wiktorii Azarence. O ćwierćfinał mistrzyni US Open zmierzyła się z Jessicą Pegulą (WTA 8). Brytyjka przegrała z Amerykanką 5:7, 4:6. Było to pierwsze spotkanie tych zawodniczek.

W ciągu godziny i 42 minut Raducanu zaserwowała siedem asów, ale wykorzystała tylko jeden z trzech break pointów. Pegula na przełamanie zamieniła trzy z dziewięciu okazji. Zdobyła 29 z 36 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Dla Amerykanki jest to czwarty występ w Cincinnati i po raz drugi awansowała do ćwierćfinału (2020). Raducanu zadebiutowała w tym turnieju. Kolejną rywalką Peguli będzie Francuzka Caroline Garcia.

Czwarty trzysetowy mecz ma za sobą Ajla Tomljanović (WTA 63). W decydującej rundzie kwalifikacji odprawiła Nurię Parrizas-Diaz. W turnieju głównym wyeliminowała Taylor Townsend i rozstawioną z numerem trzecim Paulę Badosę. Tym razem Australijka zwyciężyła 3:6, 7:6(4), 6:3 Weronikę Kudermetową (WTA 20) po dwóch godzinach i 57 minutach.

Kudermetowa zaserwowała 12 asów i wykorzystała trzy z 11 break pointów. Tomljanović na przełamanie zamieniła dwie z siedmiu okazji. Australijka zdobyła o pięć punktów mniej (117-122), ale wyrównała na 2-2 bilans spotkań z Kudermetową. Tenisistki te zmierzyły się w drugim turnieju z rzędu. W Toronto również lepsza była Tomljanović po trzysetowej batalii. W ćwierćfinale czeka ją starcie z Petrą Kvitovą.

Aryna Sabalenka (WTA 7) wygrała 6:4, 6:7(2), 6:4 z Shelby Rogers (WTA 30). Amerykanka podniosła się ze stanu 4:6, 2:5 i doprowadziła do trzeciego seta. W nim oddała podanie w piątym gemie i nie zdołała odrobić straty. W trwającym dwie godziny i 35 minut meczu Sabalenka zaserwowała 10 asów, a jej rywalka miała 13. Tenisistka z Mińska zniwelowała siedem z 10 break pointów i spożytkowała pięć z dziewięciu szans na przełamanie. O półfinał zagra z Chinką Shuai Zhang.

Western & Southern Open, Cincinnati (USA)
WTA 1000, kort twardy, pula nagród 2,527 mln dolarów
czwartek, 18 sierpnia

III runda gry pojedynczej:

Aryna Sabalenka (6) - Shelby Rogers (USA, WC) 6:4, 6:7(2), 6:4
Jessica Pegula (USA, 7) - Emma Raducanu (Wielka Brytania, 10) 7:5, 6:4
Ajla Tomljanović (Australia, Q) - Weronika Kudermetowa 3:6, 7:6(4), 6:3

Świątek nie gryzie się w język! Skrytykowała US Open. "Okropne"

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Jessica Pegula wygra turniej w Cincinnati?