Europa odskoczyła Reszcie Świata przed ostatnim dniem rywalizacji

Na koniec drugiego dnia rywalizacji w Pucharze Lavera Mateo Berrettini i Novak Djoković pokonali Alexa De Minaura i Jacka Socka 7:5, 6:2. Oznacza to, że Europa w rywalizacji z Resztą Świata prowadzi 8:4 przed niedzielnymi potyczkami.

Jakub Fordon
Matteo Berrettini i Novak Djoković PAP/EPA / ANDY RAIN / Na zdjęciu: Matteo Berrettini i Novak Djoković
Novak Djoković w sobotę rozegrał swoje pierwsze spotkanie w ramach Pucharu Lavera. Serb wyprowadził Europę na prowadzenie (6:4) po tym, jak pokonał Francesa Tiafoe 6:1, 6:3.

Pojawił się on również w kolejnym meczu sesji wieczornej, tym razem jednak razem z Matteo Berrettinim rywalizował w deblu. Udało im się pokonać Alexa De Minaura i Jacka Socka 7:5, 6:2.

Spotkanie rozpoczęło się znakomicie dla duetu z Europy (3:0). Rywale nie wykorzystali szansy na odrobienie przełamania straty w szóstym gemie, a już w kolejnym przed szansą na zakończenie seta stanęli Djoković i Berrettini. Przeciwnicy jednak zdołali wyjść z opresji.

Na zwycięstwo w premierowej odsłonie serwował duet z Europy, ale bez większych problemów przełamali ich rywale. Ci wygrali trzy gemy z rzędu i złapali dobry fragment, ale nie potrwał on długo.

Włoch i Serb utrzymali podanie, a także po raz drugi w tym secie przełamali De Minaura i Socka, dzięki czemu ostatecznie zwyciężyli 7:5.

W II partii również szybko przełamała para z Europy (4:1). Rywale nie wypracowali sobie nawet jednego break pointa, a Berrettini i Djoković wygrali po raz drugi w tym secie gema przy podaniu rywali. To również wiązało się z zakończeniem meczu (6:2).

Bez większych problemów Europa odskoczyła Reszcie Świata w wieczornej sesji drugiego dnia rywalizacji. Obecnie prowadzi ona 8:4 i potrzebuje już tylko pięciu punktów, aby obronić tytuł. Przypomnijmy, że w niedzielę za każdy zwycięstwo zespoły otrzymywać będą trzy "oczka".

Gra 3.: Andy Murray - Alex De Minaur 7:5, 3:6, 7-10
Gra 4.: Roger Federer / Rafael Nadal - Jack Sock / Frances Tiafoe 6:4, 6:7(2), 9-11
Gra 5.: Matteo Berrettini - Felix Auger-Aliassime 7:6(11), 4:6, 10-7
Gra 6.: Cameron Norrie - Taylor Fritz 1:6, 6:4, 8-10
Gra 7.: Novak Djoković - Frances Tiafoe 6:1, 6:3
Gra 8.: Mateo Berrettini / Novak Djoković - Alex De Minaur / Jack Sock 7:5, 6:2

Czy Europa w niedzielę dopełni formalności?