Świetny dzień Estonek w Tallinie. Awans Donny Vekić

Najwyżej rozstawiona Anett Kontaveit łatwo poradziła sobie z Czeszką Terezą Martincovą w turnieju WTA 250 w Tallinie. W kolejnej rundzie jest też inna estońska tenisistka, Kaia Kanepi.

Anett Kontaveit PAP/EPA / LUKAS COCH / Na zdjęciu: Anett Kontaveit
Anett Kontaveit (WTA 4) miała trudne otwarcie w Tallinie. W I rundzie stoczyła trzysetowy bój z Chinką Xiyu Wang. Kolejna rywalka nie stawiła jej oporu. Najwyżej rozstawiona Estonka rozbiła 6:2, 6:1 Terezę Martincovą (WTA 75).

Kontaveit zgarnęła 21 z 29 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Spożytkowała siedem z 13 break pointów. Było to jej trzecie starcie z Martincovą. Jedynego seta Czeszka zdobyła latem tego roku w Cincinnati. Estonka była górą też pięć lat temu w Gstaad.

Kaia Kanepi (WTA 32) pokonała 7:5, 7:5 Ann Li (WTA 62). W drugim secie 37-letnia Estonka wróciła ze stanu 2:4. W ciągu godziny i 40 minut wykorzystała pięć z sześciu break pointów. Kanepi w każdej z czterech wielkoszlemowych imprez co najmniej raz doszła do ćwierćfinału. W rankingu najwyżej była notowana na 15. miejscu. Kolejną jej rywalką będzie Czeszka Karolina Muchova.

Donna Vekić (WTA 85) wygrała 6:2, 6:4 ze Shuai Zhang (WTA 26). W trwającym 80 minut meczu Chinka popełniła sześć podwójnych błędów. Chorwatka zaserwowała osiem asów i zdobyła 24 z 32 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Odparła sześć z ośmiu break pointów i zamieniła na przełamanie pięć z siedmiu szans. W ćwierćfinale czeka ją starcie ze Szwajcarką Belindą Bencić.

Ysaline Bonaventure (WTA 138) zwyciężyła 7:6(8), 6:3 Jil Teichmann (WTA 36) po 88 minutach. W pierwszym secie Belgijka wróciła z 1:3 i obroniła piłkę setową w tie breaku. W całym meczu miała pięć break pointów i wszystkie wykorzystała. W piątek Bonaventure zmierzy się z Kontaveit.