Trzysetowy bój Bencić z Bouchard. Duża niespodzianka w Ostrawie

Szwajcarka Belinda Bencić miała trudną przeprawę z Kanadyjką Eugenie Bouchard w turnieju WTA 500 w Ostrawie. Odpadła Czeszka Karolina Pliskova, która niespodziewanie przegrała z Amerykanką Alycią Parks.

Belinda Bencić PAP/EPA / LAURENT GILLIERON / Na zdjęciu: Belinda Bencić
Eugenie Bouchard (WTA 506) przeszła kwalifikacje w Ostrawie. Była piąta tenisistka świata próbuje odbudować się po zdrowotnych problemach. We wtorek stawiła twardy opór Belindzie Bencić (WTA 14). Mistrzyni olimpijska wygrała 6:7(7), 6:1, 6:4. W pierwszym secie Szwajcarka roztrwoniła prowadzenie 4:2 i piłkę setową w tie breaku. W drugim pokazała moc i uzyskała dwa przełamania. W trzeciej partii wykorzystała break pointa na 3:2 i nie oddała przewagi.

W trwającym dwie godziny i 39 minut meczu Bencić zniwelowała trzy z czterech break pointów i wykorzystała cztery z 12 szans na przełamanie. Szwajcarka podwyższyła na 3-0 bilans meczów z Bouchard. Dwa poprzednie ich starcia miały miejsce w 2015 roku. Kolejną rywalką Bencić będzie Shelby Rogers lub Barbora Krejcikova.

Jelena Ostapenko (WTA 16) przegrała 2:6, 2:6 z Alaksandrą Sasnowicz (WTA 31). W ciągu 73 minut Łotyszka sześć razy oddała podanie. Triumfatorka Rolanda Garrosa 2017 zdobyła tylko sześć z 22 punktów przy swoim drugim podaniu. W II rundzie Sasnowicz zmierzy się z Kazaszką Jeleną Rybakiną, mistrzynią tegorocznego Wimbledonu.

Dużą niespodziankę sprawiła Alycia Parks (WTA 144), która pokonała 6:0, 7:6(3) Karolinę Pliskovą (WTA 19). W pierwszym secie Czeszka zdobyła tylko 13 punktów. W drugim prowadziła 3:1, by stracić cztery gemy z rzędu. Odrobiła stratę przełamania, ale nie doprowadziła do trzeciej partii. W ciągu 88 minut Parks miała pięć break pointów i wszystkie wykorzystała. Pliskova popełniła osiem podwójnych błędów i nie miała ani jednego asa.

Daria Kasatkina (WTA 11) wygrała 7:5, 6:4 z Emmą Raducanu (WTA 67). W trwającym 91 minut meczu tenisistka mieszkająca w Barcelonie wywalczyła 25 z 35 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Spożytkowała cztery z sześciu break pointów.

Catherine McNally (USA, Q) - Anna Blinkowa (Q) 6:1, 6:2
Alycia Parks (USA, Q) - Karolina Pliskova (Czechy) 6:0, 7:6(3)

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Belinda Bencić awansuje do ćwierćfinału w Ostrawie?