Faworyci bez strat w Astanie. Novak Djoković ruszył po kolejny tytuł

Najwyżej rozstawiony Novak Djoković oddał tylko dwa gemy Cristianowi Garinowi w I rundzie rozgrywanego na kortach twardych w hali turnieju ATP 500 w Astanie. Bez straty seta w środę wygrali też Stefanos Tsitsipas i Andriej Rublow.

Marcin Motyka
Novak Djoković PAP/EPA / Abir Sultan / Na zdjęciu: Novak Djoković
Trzy dni po triumfie w Tel Awiwie, gdzie zdobył 89. tytuł w karierze, Novak Djoković rozpoczął rywalizację w turnieju ATP w Astanie. Zmagania w stolicy Kazachstanu Serb zainaugurował od bardzo wysokiego zwycięstwa. W spotkaniu I rundy pokonał 6:1, 6:1 Cristiana Garina.

- Od początku do końca to był świetny występ z mojej strony. Jestem zadowolony, zwłaszcza że pierwszy mecz w nowym turnieju i innych warunkach nigdy nie jest łatwy. Ale zmusiłem się do pracy i wykorzystywałem okazje - mówił, cytowany przez atptour.com, rozstawiony z numerem czwartym Djoković, który w II rundzie zmierzy się z Botikiem van de Zandschulpem.

W pozostałych środowych meczach I rundy oznaczony numerem dziewiątym Marin Cilić, finalista z Tel Awiwu, w trzech setach wygrał z Oscarem Otte i w 1/8 finału zagra z Karenem Chaczanowem. Z kolei Emil Ruusuvuori oddał tylko dwa gemy Markowi-Andrei Hueslerowi, zeszłotygodniowemu mistrzowi z Sofii, a jego kolejnym rywalem będzie Danił Miedwiediew, turniejowa "dwójka".

Trzeciego dnia turnieju odbyły się również pojedynki II rundy. Oznaczony numerem piątym Andriej Rublow pokonał 6:3, 6:2 kwalifikanta Zhizhena Zhanga i o ćwierćfinał powalczy z Adrianem Mannarino. Francuz wyeliminował Davida Goffina, pogromcę z I rundy najwyżej rozstawionego Carlosa Alcaraza.

Stefanos Tsitsipas, turniejowa "trójka", potrzebował dwóch tie breaków, by uporać się z Lucą Nardim, graczem z eliminacji. Z kolei Roberto Bautista wygrał 6:1, 7:6(5) z Pawłem Kotowem, "szczęśliwym przegranym" z kwalifikacji.